şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün saat 14.00'ten beri kendisinden haber alınamayan devrimci öğrenci. insan panik yapmamak istiyor. makul, dertsiz bir sebebi olsun istiyor bu habersizliğin.
  ancak tarih izin vermiyor bu rahatlığa. okulun tuvaletinde asılmış bulunan ali serkan eroğlu, yine okulunda öldürülen kenan mak, arkadan vurulan önder babat henüz zihinlerde tazeyken, okulun önünden kaçırılan, pervasızca işkenceye maruz bırakılan, tecavüz edilen öğrenciler daha dün gibiyken, insan sakin kalamıyor bu kayıp karşısında.

  ben hala salakça umut ediyorum birazdan haber gelecek diye. ne bileyim düşmüş bayılmışmış mesela görenler hastaneye kaldırmışmış, tansiyonu düşmüşmüş mesela, gülerek "iyiyim" diyerek gelecekmiş mesela.

  tarih hep tekerrür eder mi??
 • başına kötü bir şey gelmemiş olması dilenen kişi.
 • bir yerden ciksa da arkadaslarina gulumsese, hepimizin ici rahat etse...

  adini haberlerde yine bir faili mechul olarak okumamak icin, icim icimi yiyor su anda...
 • tekerrür etmeye adım adım ve emin adımlarla ilerleyen tarihin ilk kurbanlarından..
 • "bugün öğle saatlerinde kaybolan öğrenci kolektifleri üyesi ali tosun'un gözaltına alındığı anlaşıldı. ali tosun'un kaybolduğu anlaşılınca tosun'un nerede olduğuna dair kısa zamanda bir kamoyu oluşturuldu. ali tosun çeşitli kurum temsilcilerinin kurdukları baskılar sonucu adliyeye çıkarılıp serbest bırakıldı. emniyet olayın ilk saatlerinde tosun'un gözaltında olmadığını belirtmişti.

  ali tosun'a öğlen saatlerinde edebiyat fakültesi'nde faşist bir grupla polis beraber saldırmış ve gözaltına almışlar. arkadaşları ve avukatları istanbul'daki tüm karakolları aradılar ve ali tosun'un gözaltına alınıp alınmadığını sordular. cevaplar gözaltında olmadığı yönündeydi. başta sendika.org olmak üzerine çeşitli iletişim kanalları vasıtasıyla ali tosun'un kayıp olduğu duyuruldu. rektörlük ve emniyet müdürlüğü çeşitli kurum yöneticileri, öğretim üyeleri ve avukatlar tarafından arandı. üniversitenin her tarafı kameralarla izlendiği halde arkadaşlarının kayıtları incelemesine müsade etmeyen rektörlük ve emniyet müdürlüğü'nün böyle bir gözaltı kaydının olmadığını söylemesine rağmen, ali tosun akşam saatlerinde fatih adliyesine çıkarılarak serbest bırakıldı."

  http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=16064
 • hakkında "neyse ki..." dedirten bir haber alınan kişi.
 • sözlükteki sevgi pıtırcıklarının kendileri çalıp kendileri oynamalarına vesile olmuş vatandaş.

  ortaya çıkmasıyla devlete sövme imkanını kaybeden pıtırcıklar önce üzüldüyseler de, baştan her ihtimale karşı giydirmiş olmalarıyla teselli buldular.
 • (bkz: hasta misiniz birader)

  okul icinde bir kisi kayboluveriyor, her turlu yasaya, ceza muhakemeleri usul kanununa aykiri olarak gozaltina alindigi gizli tutuluyor, insanlar seslerini duyurunca da bir an ortaya cikiveriyor...

  ben de yasadim bunu, polis beni gozaltina aldigini reddettigi icin ailem sabahin ucune kadar beni bulamadi. neler ceker insanlar, bilirim. gozaltinda kaybedilen, oldurulen o kadar fazla insan var ki memlekette, uc gram zeka hatirlamaya yeter, ama yetmiyor iste...

  ve bu cocugun bulundugu icin uzulecegimizi dusunecek kadar insanliktan cikmis kimileri varmis etrafta, onu da gormus olduk
  ayip yahu... edep yahu... insaf, hatta insanlik yahu...
 • sayesinde bazilarinin hakli tepkilerini gosterenleri insan hayatini onemsemeyecek kadar adi, sefersiz, asagilik olduklarini dusunduklerini anladigimiz kisidir. empati mi kuruyo bu insanlar da akillarindan boyle dusunceler geciyor merak ettim.
 • sozlukteki sevgi pitirciklarinin kendileri calip kendileri oynamalarina sebep olmus kisi. elbette oyle. sevgi pitircigi bir kisim ileri zekalilarin kendilerinden olmayanlara taktiklari bir isim ise ve kendi calip kendi oynamak tribunlere ayi oynatmaktan farkli olarak kendi kendine kimseye ellesmeden calip oynamak ise, ali tosun da kaybolusuyla teknolojinin getirdigi olanaklari kamuoyu yaratmak icin kullanan bir kisim kendi calip kendi oynayicilarin toplasmasina vesile olmus insandir. devlete sovmenin keyfine gelince, bir gram da mi akil yok be? herkese ayri devlet mi var? ilhan selcuk ve ali tosun ve x ve y ve z yasalar onunde esit kardesim, esit olmali. yasalar onunde olmali, yasalarin arkasinda degil. ne kaskafali, ne kotu niyetli, ne acaip insanlarsiniz be ya.