• (bkz: hasta misiniz birader)

okul icinde bir kisi kayboluveriyor, her turlu yasaya, ceza muhakemeleri usul kanununa aykiri olarak gozaltina alindigi gizli tutuluyor, insanlar seslerini duyurunca da bir an ortaya cikiveriyor...

ben de yasadim bunu, polis beni gozaltina aldigini reddettigi icin ailem sabahin ucune kadar beni bulamadi. neler ceker insanlar, bilirim. gozaltinda kaybedilen, oldurulen o kadar fazla insan var ki memlekette, uc gram zeka hatirlamaya yeter, ama yetmiyor iste...

ve bu cocugun bulundugu icin uzulecegimizi dusunecek kadar insanliktan cikmis kimileri varmis etrafta, onu da gormus olduk
    ayip yahu... edep yahu... insaf, hatta insanlik yahu...
  • başına kötü bir şey gelmemiş olması dilenen kişi.
  • hakkında "neyse ki..." dedirten bir haber alınan kişi.
  • gözaltına alınmadığı açıklandığında, bu açıklamayı doğru kabul edip susmaktansa hakkında bi kamuoyu oluşturup faili meçhul olmasını engelleyince "ölmediği için üzülüyor" olarak etiketlendik. bravo diyorum size.. hep böyle yorumlar yapın ki başka konulardaki yorumlarınızı da aynı şekilde ciddiye al(may)alım.
  • bugün saat 14.00'ten beri kendisinden haber alınamayan devrimci öğrenci. insan panik yapmamak istiyor. makul, dertsiz bir sebebi olsun istiyor bu habersizliğin.
    ancak tarih izin vermiyor bu rahatlığa. okulun tuvaletinde asılmış bulunan ali serkan eroğlu, yine okulunda öldürülen kenan mak, arkadan vurulan önder babat henüz zihinlerde tazeyken, okulun önünden kaçırılan, pervasızca işkenceye maruz bırakılan, tecavüz edilen öğrenciler daha dün gibiyken, insan sakin kalamıyor bu kayıp karşısında.

ben hala salakça umut ediyorum birazdan haber gelecek diye. ne bileyim düşmüş bayılmışmış mesela görenler hastaneye kaldırmışmış, tansiyonu düşmüşmüş mesela, gülerek "iyiyim" diyerek gelecekmiş mesela.

tarih hep tekerrür eder mi??
  • "bugün öğle saatlerinde kaybolan öğrenci kolektifleri üyesi ali tosun'un gözaltına alındığı anlaşıldı. ali tosun'un kaybolduğu anlaşılınca tosun'un nerede olduğuna dair kısa zamanda bir kamoyu oluşturuldu. ali tosun çeşitli kurum temsilcilerinin kurdukları baskılar sonucu adliyeye çıkarılıp serbest bırakıldı. emniyet olayın ilk saatlerinde tosun'un gözaltında olmadığını belirtmişti.

ali tosun'a öğlen saatlerinde edebiyat fakültesi'nde faşist bir grupla polis beraber saldırmış ve gözaltına almışlar. arkadaşları ve avukatları istanbul'daki tüm karakolları aradılar ve ali tosun'un gözaltına alınıp alınmadığını sordular. cevaplar gözaltında olmadığı yönündeydi. başta sendika.org olmak üzerine çeşitli iletişim kanalları vasıtasıyla ali tosun'un kayıp olduğu duyuruldu. rektörlük ve emniyet müdürlüğü çeşitli kurum yöneticileri, öğretim üyeleri ve avukatlar tarafından arandı. üniversitenin her tarafı kameralarla izlendiği halde arkadaşlarının kayıtları incelemesine müsade etmeyen rektörlük ve emniyet müdürlüğü'nün böyle bir gözaltı kaydının olmadığını söylemesine rağmen, ali tosun akşam saatlerinde fatih adliyesine çıkarılarak serbest bırakıldı."

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=16064
  • sayesinde bazilarinin hakli tepkilerini gosterenleri insan hayatini onemsemeyecek kadar adi, sefersiz, asagilik olduklarini dusunduklerini anladigimiz kisidir. empati mi kuruyo bu insanlar da akillarindan boyle dusunceler geciyor merak ettim.
  • tekerrür etmeye adım adım ve emin adımlarla ilerleyen tarihin ilk kurbanlarından..
  • bir yerden ciksa da arkadaslarina gulumsese, hepimizin ici rahat etse...

adini haberlerde yine bir faili mechul olarak okumamak icin, icim icimi yiyor su anda...
  • sözlükteki sevgi pıtırcıklarının kendileri çalıp kendileri oynamalarına vesile olmuş vatandaş.

ortaya çıkmasıyla devlete sövme imkanını kaybeden pıtırcıklar önce üzüldüyseler de, baştan her ihtimale karşı giydirmiş olmalarıyla teselli buldular.
hesabın var mı? giriş yap