şükela:  tümü | bugün
  • bir beşiktaş-gaziantepspor maçında alpay'a kırmızı kart göstermesi üzerine alpay delirerek kendisini göğsünden itmiş akabinde "puh (tükürük efekti) mnkym senin" şeklinde kendisine en iyi dileklerini iletmiştir.

kırmızı kart kararı sonrası beşiktaş seyircisi çılgına dönmüş, tribünlerden 3 apaçi sahaya dalmıştı; bunlardan biri de ali uluyol'a okkalı bir yumruk sallamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

o zamanlar yönetici rahmetli cenk koray ise maç sonunda "ali uluyol değil hakemlik, şoförlük bile yapamaz" diyerek eleştirmişti bu hakem abimizi.
  • alpay özalan'a kırmızı kart göstermesi ile hatırladığım hakem. o maç 23 ağustos 1998 beşiktaş gaziantepspor maçıydı ve o kart sonrasında alpay 5 maç ceza almıştı. o zamanlarda, şimdiki modern futbolda olduğu gibi baldıra arkadan tekme atmalar falan yoktu. şimdiki yumruklaşmalara bile en fazla 4 maç veriliyor. kendisi aşmış bir hakemdi. türk futboluna verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederiz.
  • 19 şubat 1999 samsunspor fenerbahçe maçında, metin diyadin'in ayağının kırılmasına sebep olan vural korkmaz adlı futbolcu kasabına sadece sarı kart verebilmiş olan hakem eskisi.
  • 23 ağustos 1998 beşiktaş gaziantepspor maçında alpay özalan'dan yedigi kufurler simdi olsaydi alpay sadece bu yuzden sezonu kapardi. (20 saniye icinde hakem itme ve 4-5 "amina koyayim" icerir)

tum bu olaylar uzerine alpay'in fantastik beyanati ise "hakeme sadece 'ben faul yapmadim, beni oyundan atma' dedim" olmustu.

alpay'i bile masum gosterebilen facia bir hakemdi ali uluyol.
  • türk futbolunun yüz karalarından biri.

beşiktaş'ı resmen liğme liğme doğradığı maçla haberlere konu olmuştu kendisi. buradan tüm ailesine sevgilerimi yolluyorum.

--- spoiler ---

https://www.youtube.com/watch?v=2akvmftpufg

--- spoiler ---
  • öldüğü gün ölümünün şerefine kadeh kaldıracağım gg vatandaşı.
  • hiç kimse için olumsuz konuşmayan süleyman seba’yı bile çıldırtmış eski hakem.
    ali palabıyık ve cem papilla bunu izleyip büyümüş ve izinden yürümüştür.
  • (bkz: kasap)
  • tff'nin haluk ulusoy başkanlığındaki karanlık yıllarında sözde hakemlik yapmış bir tetikçiydi. haluk ulusoy'un şahsi işlerini sahada gören bir taşerondu. hatta amatör ligde haluk ulusoy'un mahallesi yeniköy'ün yükselme maçında bile görevlendirilmişliği vardır. zaten hakemlik kariyeri boyunca isminin basında en çok zikredildiği iki maçtan biri bu amatör küme maçı diğeri de malum beşiktaş - antep maçıdır.