şükela:  tümü | bugün
  • netflix sayesinde tanıştığım yarı çinli yarı vietnamlı stand-up komedici. kadın olmasına rağmen gayet cinsel içerikli konular anlatır. baby cobra adlı hamileyken çektiği gösterisi netflix'e özel olarak yayınlanmaktadır şu sıralar.
    +16 demişler ama türk kızıyla izleyecekseniz +21 diyorum.
  • baby cobra gösterisinde, karnım burnumda demeden enerjisini dışa vurmuş stand-up komedyeni.

konuları, hayatın alelade ama pekte dışa vurulmayan yanlarının mizahla hatırlatılması üstüne kuruludur. konuda hassas bünye rahatsız olabilir. konuda fazla hassas olmayan, katıla katıla gülmese bile tebessüm edebilmektedir.
  • izlenebilecek en komik kadınlardan biridir. haftada en az üç stand-up izleyen beni louis c.k dışında kahkahalara boğmuş tek insandır.

uyarı: esprileri çoğu kişi için fazla cinsiyetçi gelebilir, özellikle üçüncü dünya ülkesinde yaşıyorsanız. ama kabul edin ki; herkesin bildiği ve yaşadığı şeyleri kadın gözüyle izlemek, hem de muazzam bakış açısıyla çoğu konuyu ince görüp hicivleriyle, zekice espriler yapması en odun bünyeyi bile keyiflendirecektir.
  • şimdiye kadar izlediğim stand-up yapan kadın komedyenler arasında açık ara en iyisi.

ofansif mizah seviyorsanız baby cobra'yı da seversiniz.
  • cinsellik ve günlük yaşamı alabildiğine doğal ve açık bir şekilde anlattığı baby cobra isimli stand up'a sahip kadın asya kökenli komedyen.
  • son netflix special'ı hard knock wife hakkında fikrinizi mesaj yoluyla iletmenizi bekliyorum.
  • yeni bir hamilelik ve yeni bir stand-up ile iki senelik özlemi sonunda bitiren efsane senaryo yazarı-komedyen. baby cobra'yı ilk izlediğimde bir tokat gibi gelmişti; cinsel hayatını gündelik ihtiyaçlarıyla birlikte anlatım şekli (ve bunu yaparken ilk çocuğuna hamile olması) önce bir soğuk duş etkisi yaratmıyor değil. (bkz: conquring the conqurer)
    yeni gösterisi ise ikinci hamileliği ile yine anneler gününde netflix ile geldi. bana sorarsanız hard knock wife biraz daha olgunlaşmış bir stand-up olmuş. açılışını bebek sahibi olmak ve kadın vücuduna etkileriyle yapıyor ve kesinlikle empati kurabiliyorsunuz. bütün gösteriyi annelik üzerine beklerken ikinci yarısında saksolar, göt deliği yalamalar havalarda uçuşuyor.
    her iki gösterisinde de eşine ve evliliğine giydirmeleri inanılmaz. şimdi olaya bir de çocuk eklenmiş ve inanılmaz malzemeler edinmiş. kesinlikle izleyiniz, hatta eşiniz hamileyse oturup birlikte izleyiniz. sorunlu bir hamilelik süreciniz varsa yardımı bile dokunabilir.
  • baby cobra tutunca, hamile konseptinden yürüyor sandım göbeği görünce. meğer gerçekten hamileymiş. yani bütün o anlattıklarına rağmen bir kez daha doğurmayı göze almış.

baby cobra ya ne kadar güldüm hatırlamıyorum bu yüzden mukayese edemeyeceğim ama yine buna da az buz gülmedim diyebilirim. kadın komedyen izlemişliğim pek yoksa da bu kadar hardcore'unu bırak kadın komedyende erkeklerinde de pek görmediğimden, gayet komik buluyorum kendisini.

--- might be spoiler ---

bir süredir neden olduğunu bilmediğim bir şekilde, normal doğum videolarına maruz kalıyorum ve normal doğum yapıp 'normal bir vacaynır'a sahip olmanın imkansızlığına iknaya çabalıyordum çevremde doğum yapma sevdalısı kadınları. hard knock wife'da malum anlatım ile elimin güçlendiğini, savımı görsel ve işitsel olarak kuvvetlendiren muazzam bir anlatımı ise davamın sac ayaklarından biri olarak belirlediğimi hissediyorum.

ya hatta hazırlıkta bir arkadaşım anlatmıştı, beşiz miydi neydi, promosyonlu doğum yapan bir akrabasının bayramlarda seyranlarda ağzıyla ayrı, afedersiniz amıyla ayrı selamlaştığını. (bkz: am fortlaması) onu hatırlayıp daha bir güldüm.

--- might be spoiler ---
  • 2-3 gun once netflix special'ini izledim. cok da guldum...

ta ki "biz komedyenler basarili olunca genc tiplerle birlikte olmayi severiz. ben 20 yasinda bir adamla sevismeyi dusunmuyorum." gibi bir sey soyledi. tamam, kadin bayagi unlu ve basarili.

fakat "ben oldum" muhabbeti komedyenlere hic mi hic yakismiyor. bir anda soguyuverdim aq.
  • seth macfarlane'in dişisi desem, abartmis sayilmam sanirim. epey ofansiv, sert, soguk dus etkili mizah yapiyor, ve ben buna ba-yil-dim :)

herhangi bir yapima baslamadan once, hakkindaki yorumlarini ilk kontrol ettigim yer olan sozluk beni yine yaniltmadi sagolsun, ve ben de epey eglendim izlerken, ve bir yandan da "yohh artik canim bunu da soylemis olamaz su an, ohaahahahaha" seklinde kikirderken. daha gecen chrissy'cigimden bahsetmistim (bkz: #77992049) , aha bu da onun baska bir versiyonu iste. yazar ve senarist ve stand-up'ci olanindan. ben daha baska ne isterim^^

mutlaka tavsiye olunur. izleyin anacim.