şükela:  tümü | bugün soru sor
 • emre karayel'in daha genç ve daha yakışıklı hali. bakalım sanat yaşamı ne yönde gelişecek? umarım tiyatroların ve ekranın aranan bir ismi olur.
 • istanbul devlet tiyatrolarında sidikli kasabası müzikalinde rol alan yetenekli oyuncu. bir kez daha bize küçük rolü ile harikalar yaratarak "küçük rol yoktur küçük oyuncu vardır" sözünü hatırlatmıştır.
 • rolü zenginleştiren oyuncu. kavrayışı yüksek biri. birlikte çalışırken en zor şeylerin bile üstesinden gelebileceğinizi düşündüren ince mizahı ve enerjisiyle tam bir sahne adamı. sıradan bir aktörün oynayacağı rolle arasında sisli bir alan olur ve bu sisi yavaşça aşar, ali yoğurtçuoğlu içine gireceği rolü herkesten net görür, karakterin uzanabileceği tüm alanlara sızar, en küçük detayları bile doğallıkla kullanır. içine girdiği rol artık yaşayan bir şeydir ve orada ali yoktur, o artık oynadığı kişidir.

  birbirinden farklı elli insan modelini de verseniz hiçbirinin içinde bu adamı göremezsiniz. malzemeyi algılama ve onu kullanma eşiği ustalık derecesindedir.
  övgüye ihtiyacı yok ama bazı örnek niteliklerinin söylenmesi gerek; kibirden uzak, çalışkan ve insan olmaya her şeyden çok önem veren biri yoğurtçuoğlu.

  amerika'da yaşasa woody allen tarafından keşfedilir ve vazgeçilmez bir oyuncu olurdu ama bizim ülkede yeteneğin emekle birleştiği bu bünyeler görünür olamıyor.
 • kayıp el oyununda izlediğim oyuncu.

  çok başarılı buldum kendisini, devam.
 • hande doğandemirin, mert fırat tarafindan terk edilip* evlenmesinden sonra keyif sıgarasini yaktigini dusundugum oyuncu.

  (bkz: karma is bitch)
 • kendisini tanımlarken underrated kelimesinin de kullanılmasının gerektiği bir insandır.
  buradan gülse hanım'a sesleniyorum. lütfen bu arkadaşı kalıcı yapın projenizde. güldürü potansiyeli arşta olan bu adamın daha çok görülmesi lazım.
 • yanlış değilsem dtcf tiyatro bölümü mezunudur.
  yine yanlış değilsem bir dönem güvenlik caddesindeki overall (yine ankara) adlı mekanın canlı müzik katında sunuculuk yapmaktaydı.
  ve yine kendisiyle ilgili hatırladığım bir anı da (2006 ya da 2007) ankara sakarya'da qube adlı güzel üniversiteli mekanının tıklım tıkış dolu olduğu haftasonlarından birinde cherry cherry lady çaldığı sırada masasından kalkıp dans etmeye başlaması ve içerdeki herkesin onu alkışlaması, ıslıklar çalması ve gaza gelmesi. ilginç bir andı.
  şarkı brother louie de olabilir ama :)