şükela:  tümü | bugün
 • kalbe iyi geldiği söylenen sirke türü.
 • varlığından yeni haberim oldu. çok da faydalı imiş. tansiyon, kalbe iyi geliyormuş, sabahları 1 kaşık alınmalıymış.
 • faydaları nedeniyle ilaç niyetine içilmesinin yanı sıra salata ve piyazlara da çok yakışan bir sirke. ben geçen sene denemek için almıştım. deneyip beğenince sürekli almaya başladım. özellikle fasulye piyazında iyi bir zeytinyağıyla birleşince inanılmaz lezzetli oluyor.
 • kendimce bir deney yapmak istedim.

  organik olanını alıp, her gün 1 çorba kaşığı aç karnına alıp içtim.

  kullanmaya başlamadan önce kan yağlarımı ölçtürdüm. şişe bitince tekrar ölçtürdüm. kan yağlarına herhangibir faydası olmadı.

  deney sonuçlarıma buradan ulaşılabilir.
  (bkz: limon suyu ve sarımsak ittifakı)
 • lezzetiyle beni şoka uğratan sirke türü.
  ilk defa bir sirkeyi damak zevkime oldukça uygun buldum.
  her türlü salatada kullanılabilir, hatta içecek gibi de tüketilebilir ama suyunu çıkarmayalım şimdi.
 • arkadaşlar direk konuya giriyorum.

  eğer ki ağızda/boğazda çıkan aft için kesin çözüm arıyorsanız işte size çözüm.

  geçenlerde babam arkadaş ortamında kalbe iyi geldiği söylenen bu sirkeyle eve gelmiş. akşamına denemiş tabi. sabah kalkıyor ki ağzındaki aft yüzde 80-90 iyileşmiş. bana da söyledi ağzımdaki yarama iyi geldi diye. o sıra benim de ağzımda aft var. öncesinde de belli aralıklarla çıkıyor bu meret. haliyle alışkınım aftlara ama hayat kalitemi de en az bir hafta on gün düşürüyor. neyse ben de tabi bu ağız yarası konusunda her türlü teklife açık olduğum için ertesi gün bir küçük çay bardağının yarısından biraz az kadarını içtim.* içtim ama ben de hiç bir değişiklik olmadı. tam da yara büyüme evresindeydi bi de. bu arada yara biraz daha büyüdü. bir iki gün sonra ise aklıma gargara yapmak geldi.* babam da o sırada sormuyor, içtin mi gargara mı yaptın, naptın iyi geldi mi diye. neyse detaylı * bir gargara yaptım ve anında evet anında bir acıma, yanma hissettim. sonra aynadan bakınca yaraların üstü biraz kavlanmış gibi oldu. bir iki gün daha deneyeceğim bakalım tamamen kaç günde geçecek.

  bugün sabah eve giderken bir kez ve akşam eve gelince 3-4 kere yaptım. şu an sızı yok çok şükür.

  arkadaşlar bu acıyı çeken bilir. geçmesi için neler denemedim ki. dut , karadut, değişik ilaçlar, lokman hekimden alınan bitkisel ürünler. ise yaramadı maalesef. inşallah babamın tesadüf üzeri bulduğu bu hastalık reçetesi sizlere de şifa olur. artık bir dua edersiniz adamcağıza.

  not: diğer sirkelerde vücut aynı tepkiyi verir mi bilmiyorum.

  not 2: bu başlığa yazdım ama aft ile ilgili sorun yaşayan sanırım buraya gelip bunu okuyamaz. haliyle ilgili başlıklara da bu iletiyi kopyalamak gerek.

  not 3: bir etkisi daha vardı yazmayı unutmuşum. inanılmaz balgam söküyor. geniz akıntısı vs olan varsa ona da tavsiye ederim. tabi yan etkisi olabilir. hekim değilim, uzman değilim. sadece gözlemlerimi aktarıyorum. siz yine de bu konuda uzman birine danışın.

  (bkz: aft)
  (bkz: boğazda aft çıkması)
  (bkz: dilin tam ucunda çıkan aft)
  (bkz: geniz akıntısı)
  (bkz: balgam)
 • şimdi size bu meretin çok dillendirilmeyen bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. cogunlukla depresif bir kişiliğe sahip olan ben; duzenli alıç sirkesi tuketimim sonrasi, o garip ve insanı huzursuz eden ruh halini yavaş yavaş atlattigimi hissetmeye başladım. normalde kullanım amacım kilo vermek gibi fiziksel bir beklenti için olsa da, bana bu faydası çok çok daha makbule geçti. organik olanına ulaşmak istiyorsanız buyrun; alıç sirkesi

  edit: yazım hatasi
 • https://www.tamtabi.com/alic-sirkesi
  salataya çok yakışan tadı ekşi olmayan bir sirke.