• alican : 5 yaşında çocuk. hiç büyümez. hep küçük kalır.
  • bana neredeyse her gun sikinti yasatan ve amerikada isim sikma potansiyeli yuksek olan insanlarin cok farkli ve komik sekillerde soyledigi bir isim. ayrica yakin zamanda turkiyede birine adimin alican oldugunu soyledigimde gulmekten yere dusmus ve "kardes valla senin adinin alican olabilecegini hic dusunmemistim" demisti.

(bkz: ablam boyle istedi)
  • benden iki yaş büyük arkadaşım; başlarda abi derdim ama alican isimli birine abi demek çok komik geldiğinden diyemez hale geldim. ayrıca adının alican diye yazılmasından nefret eder, iki adı olduğu belli olsun diye; ali can şeklinde yazılması taraftarıdır.
  • az önce syn ile hakkında konuştuğumuz indigo dj'i. ismen pek tanınan, bilinen biri değil velakin indigo'da her seferinde harika işler çıkarıyor. biraz underrated kaldığını düşünüyorum, öyle ki sayesinde dün o kadar eğlendik ki, trentemoller'in yarısında çıktık. tokuz biz diyerek.
  • aynı zamanda malatya'nın yazıhan ilçesine bağlı bir köy.
  • bu ismi haiz olan zat-ı muhteremlerden bir tanesi bana dedesi muamelesi yapmakta, babacım diye hitap etmekte, beni ağabey gibi görmektedir.. ve eminim ki bu hissiyatında çok candandır..
  • açılması gündemde olan yeni ermenistan sınır kapısı.yakında sıklıkla duymaya başlayacağız sanki.
  • az kalsın adım olacakmış. son anda annemin rüyasına girmemle kurtarmışım olayı. şimdiki ismim çok kullanılan, ama en karizmatiklerden bir tanesi.
  • yasemin yalçın'ın en sevdiğim tiplemesi. teee yıllaaaar önce hiç durmadan canlandırırdım bu elemanı. favorim şu skeçti, hatırladığım kadarıyla yazıyorum:
    herkes bir şeyleri taklidini yapıyor falan. bizim alican da olduğu yerde hareketsiz duruyor. öğretmeni-ya da yanındaki kişi- neyin taklidini yaptığını soruyor. alican da "asansörde duran adamın" diyor.

işbu mini-skeci yıllarca aile arasında taklit edip durdum. talep olunca yine yapıyorum hehe.
  • cin ali ismini hatırlatan bir erkek ismi..
hesabın var mı? giriş yap