şükela:  tümü | bugün
  • aslanım benim tokyo olimpiyatlarında ilk yarışını birinci tamamladı, çok umutluyum kendisinden. yelkenden madalya gelmesi o kadar sevindirir ki beni. buralara gelmesi süpriz değil, tırnaklarıyla kazıyarak o kadar zorluklar arasından sıyrılarak bugünlere geldi.
  • türkiye olimpiyatlar tarihinde yelken yarışlarında ilk birinciliği aldı. umarım ilk defa finale kalarak da tarihe geçer.

edit: alican ikinci yarışını da 1. olarak bitirdi.
  • sabah uyandığım gibi tüylerimin diken diken olmasına sebep olan güzel haber.

ikinci yarış birazdan başlayacak ama canlı izleyebileceğim bir link bulamadım malesef.

alican türk yelkenciliğinde bugüne kadar kimsenin gelemediği seviyelere gelmiş durumda, inşallah bu olimpiyattan bir madalya ile veya madalya yarışı ile dönecek aslanım benim.

edit: 2. yarışında da 1. oldu, ellerine sağlık alican. seninle gurur duyuyoruz.
  • tokyo 2020'de ülkemizi yelkende finn sınıfında temsil eden alican kaynar, final yarışını 5’nci sırada tamamlarken genel sıralamada 8. oldu. yelkende final yarışan ilk sporcumuz oldu. alican kaynar'ın mücadele ettiği finn sınıfının paris 2024'te programda olmayacağını hatırlatalım.
  • tokyo olimpiyat oyunlarında ilk yarışını 1.sırada tamamlamıştır. yelken tarihimizdeki en iyi olimpiyat yarışımız.
  • tebrikler kendisine. yelken sporunun ülkemizde daha çok gelişmesi dileğiyle.
  • bugün yarışları izlerken kendisiyle ne kadar gurur duyduğumu anlatamam. helal olsun arkadaş ya, nasıl özeniyorum kendini böyle geliştiren insanlara. o türk bayrağını yelkenlerin arasında takip etme şansı verdiği için bize binlerce teşekkürü hak ediyor.
  • yelken kariyerine çok küçük yaşta fenerbahçe'de başlamış, bazı dönemlerde şube yönetiminin kendisine yaptığı haksızlıklara rağmen kariyerini fenerbahçe'de sürdürmüştür. hatta takımın antrenörsüz kaldığı dönemde takıma gerçek anlamda önderlik yaparak bir arada tutmuş ve kendisinin yanı sıra oldukça başarılı bir jenerasyonun yetişmesinde katkıda bulunmuştur. (tüm bunlar o 17-18 yaşındayken olmuştur.)

ailesinin desteği ve en çok da kendi azmiyle şuan geldiği noktayı görmek, onun başarılı yarışlarını, sonuçlarını izlemek hem gurur veriyor, hem de çok mutlu ediyor.
  • rio 2016'ya genel sıralamada 13. olarak veda etmiştir. önceki yarışlarda genel sıralamada ikinciliğe kadar yükselmişti. final öncesi son yarışında 11. durumdaydı. ilk 10'a girmesi halinde finaldeydi ama olmadı. ilk gün yarışında 11. sıradayken açık ve dalgalı denizde denge kaybından dolayı 19. sıraya geriledi. belki de yarışın kırılma noktasıydı bu. 2020 tokyo için final ya da madalya bekleyebiliriz kendisinden.
  • bugün tokyo 2020 olimpiyatlarında yarıştığı ilk 2 yarışda da 'kazık' çakarak bizleri gururlandırmıştır. muhteşemsin alican!