şükela:  tümü | bugün
 • bugün yarışları izlerken kendisiyle ne kadar gurur duyduğumu anlatamam. helal olsun arkadaş ya, nasıl özeniyorum kendini böyle geliştiren insanlara. o türk bayrağını yelkenlerin arasında takip etme şansı verdiği için bize binlerce teşekkürü hak ediyor.
 • rio 2016'ya genel sıralamada 13. olarak veda etmiştir. önceki yarışlarda genel sıralamada ikinciliğe kadar yükselmişti. final öncesi son yarışında 11. durumdaydı. ilk 10'a girmesi halinde finaldeydi ama olmadı. ilk gün yarışında 11. sıradayken açık ve dalgalı denizde denge kaybından dolayı 19. sıraya geriledi. belki de yarışın kırılma noktasıydı bu. 2020 tokyo için final ya da madalya bekleyebiliriz kendisinden.
 • bugün finn sınıfında bugüne kadar en iyi derecesini yapıp çok çekişmeli bir yarışma sonucunda 2. olmuştur. daha 9 yarış var önünde ama bizi gurulandıracağı kesin.
 • ne yaptığını anlayamadığım yelkenci. adam hergün yarışıyor lan. bunun bir sonu yok mu? ne zaman baksam bügün mücadele edecekler listesinde var.
 • boyu 191 cm , kilosu 102 olan 30 ekim 1988 doğumlu olimpik yelkenci. kendisi finn sınıfında yarışmakta olup , 2012 olimpiyatlarında 18. olmuştur. bahçeşehir üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü öğrencisidir. fenerbahçe kulübü bünyesinde yarışan sporcunun birden çok türkiye şampiyonluğu ve bir tane de balkan şampiyonluğu vardır. halihazırda ülkemizin en önemli ve en yetenekli yelkencilerinden biridir. kendisinin yarıştığı finn sınıfında ülke çapında bir rakibi olmadığı için türkiye'de finn sınıfı şampiyonası yapılmamaktadır. kendisinin olimpiyata katılma başarısını gören antrenörler başka sporcuları da finn sınıfına yönlendirmeye başlamışlardır. bir bakıma ülkemizde finn sınıfının bir adım ileri gitmesine vesile olmuştur.
  2016 antrenmanlarına yavaş yavaş başlamış olup, muhtemelen 2016 rio için uluslararası yapılan yarışlarda olimpiyat kotasını tekrar alacak ve bu sefer ülkemizin yelken dalında olimpiyatlarda aldığı en iyi dereceyi almaya çalışacaktır.
 • fransa'da düzenlenen dünya kupası hyeres serisi "finn" sınıfında şampiyon olarak altın madalya kazandıktan sonra uluslararası yelken federasyonu tarafından dünya sıralamasında 2. sıraya yükselmiş sporcumuzdur.

  dünya sıralaması listesi şuradan görülebilir.
 • 15-22 ağustos tarihleri arasında enoshima-japonya'da düzenlenen ready steady tokyo test yarışı için finn sınıfında 22 sporcu arasından, aldığı 81 net puanla 7. olan olimpik milli sporcumuzdur.

  (bkz: fenerbahçe doğuş yelken)
 • yelken kariyerine çok küçük yaşta fenerbahçe'de başlamış, bazı dönemlerde şube yönetiminin kendisine yaptığı haksızlıklara rağmen kariyerini fenerbahçe'de sürdürmüştür. hatta takımın antrenörsüz kaldığı dönemde takıma gerçek anlamda önderlik yaparak bir arada tutmuş ve kendisinin yanı sıra oldukça başarılı bir jenerasyonun yetişmesinde katkıda bulunmuştur. (tüm bunlar o 17-18 yaşındayken olmuştur.)

  ailesinin desteği ve en çok da kendi azmiyle şuan geldiği noktayı görmek, onun başarılı yarışlarını, sonuçlarını izlemek hem gurur veriyor, hem de çok mutlu ediyor.
 • fenerbahçe yelken şubesi milli sporcusu. 2012 londra olimpiyatlarına katılarak ülkemizi temsil edecektir.
 • 2018 dünya yelken şampiyonası'nda finn sınıfında ilk 8'e kalarak 2020 tokyo olimpiyat oyunları'na katılma hakkı kazanan ilk sporcumuz oldu.