• heavy metal üzerine çekilmiş olan "metal" adlı belgeselin norveç bölümünde bir süre death metalcilere değiniliyor. tam bu sırada mikrofon alice cooper'a yöneltiliyor. baba, yüzünde alaycı bir gülümsemeyle başlıyor konuşmaya:

"ben norveç'e gidip o death metal dergilerini karıştırmaya bayılıyorum. böyle toy toy veletler ama hepsinin yüzünde, giyiminde ayrı bir caka; hepsi sert bakıyor filan. bir de her yeni çıkan grup öncekilerden daha şeytani olduğu iddiasında. ya çok komikler. işte ben mesela kafamda bu fikirlerle bir kitapçıda bu tip dergileri karıştırıp gülerken, bir anda dergideki tiplerden birtanesi yanımda bitiveriyor; makyajsız, süt oğlanı ve şöyle diyiveriyor (sesini incelterek):
    -merıba bay cooper, bi' imzanızı alabilir miyim acıba? bakın bu da annem.
    -e sen şeytana tapmıyor muydun?
    -ya öyle ama... işte...
    işte bu bebeler çok komikler gerçekten!"
  • muhabir: artık 60 yaşına geldiniz, sizce de sizden biraz geçmiyor mu?
    alice: britney spears bile beni arzuladığını söyledi be adam! sen ne biçim gazetecisin, dünyadan haberin yok...
  • "satanizmi arayacağınız yer rock'n roll değildir" demiş veletlere, bu büyük, ilk göz ağrım (daha doğrusu ilk isyanım) olan insan.
  • tavukların uçabildiğini düşünen adam. 70lerin sonlarına doğru bir konserde izleyicilerden biri sahneye canlı tavuk atar. alice tavuğu alır ve havaya fırlatır. hayvancık bir iki kanat çırpıştan sonra seyircilerin üstüne düşer. kendinden geçmiş müzikseverler tavuğu parçalayıp sahneye fırlatır. aradan bir süre geçtiğinde bu olay farklı bir biçimde anlatılmaya başlanır. anlatılana göre alice sahneye gelen tavuğu yakalayıp kafasını koparmış ve kanını içmiştir. konu frank zappa'nın kulağına gelir. alice detroit'in bağrından kopup gelmiş bi abimiz olduğundan çiftlik hayvanlarını tanımadığını ve tavuğun stattan uçup gideceğini düşündüğünü söyler. bunun üzerine zappa da "siktir et o zaman bu anlatılan şekli daha eğlenceli" der. sonra gelsin sana çivili terlikle civciv ezme hikayeleri...

not: ozzy'nin sahne şovu sırasında bir yarasanın kafasını ısırarak kopardığı doğrudur lakin yarasa plastiktir.
  • özentisi olmaktan öteye gidemeyen marilyn manson hakkında $unu söylemi$tir:
    "a male singer, a woman's name, lots of theatrics. boy, i wish i'd thought of that."
  • poison şarkısı ergenlik çağı turnusolu olan adam. her sene açıp dinliyorum, sonra duvara bi çizik atıyorum. 7 yıl oldu, bakalım sayıyoruz.

içimi kıpır kıpır ediyorsun moruk.

i want to hurt you just to hear you screaming my name. ananırznısktğm.
  • sağlık sorunları nedeniyle 30 yıldır ilk defa konser iptal etmek zorunda kalan baba. 26 mayıs 2011 santiago şili konserini iptal etmiştir, sebebi de bırakın konser vermeyi, otelden dışarıya adım atacak gücü kendisinde bulamamasıymış. neyse ki doktoru iyileşeceğini ve 28 mayıs 2011 buenos aires konserine bomba gibi çıkacağını açıklamış.

yine de dio'dan sonra alice'in gelmesi kıllandırmadı değil... hem de ülkemizdeki ilk konserini vermesine kısa bir süre kala... ben bu türkiye topraklarında bir cenabetlik seziyorum ama du bakalım.
  • hayatı filme alınsa başrolün kesinlikle steve carell'a verilmesi gerektiğini düşündüğüm..
  • vakti zamanında 1974 yapımı roger moore james bond'u altın tabancalı adam için bir şarkı yapmışlığı vardır. lakin mükemmel olması için, üzerinde çok zaman harcayıp geç teslim ettiğinde şarkı lulu'ya gitmişti. https://ultimateclassicrock.com/…n-with-golden-gun/ / https://faroutmagazine.co.uk/…-bond-theme-rejected/ filmde scaramanga'yı oynayan christopher lee bile "neden lulu'yu aldık. bu şarkı tek !" demiş. buyrun alice cooper'dan the man with the golden gun https://www.youtube.com/watch?v=wmkptse14ty
  • birkaç yıl önce çekilmiş heavy metal konulu bir belgeselde şov yapmak için "black metal" dinleyen tıfıllar için, "ya bunlarda satanist matanist geçinirler, karizma yaparlar ama imza günümde süt dökmüş kedi gibi olurlar" sözleriyle gülmekten kırıp geçirmiş yaşayan heavy metal efsanesi
hesabın var mı? giriş yap