şükela:  tümü | bugün
 • sanki bir bioshock havası içinde geçen oyun; artık çıksa da oynamaya başlasak.
 • şu videoyu tim burton görse de "hassiktir naptım lan ben!" dese.
 • oyunu malum ortamlarda görünce sarsılarak boşaldım. ilk oyunu tasarlayan american mcgee'nin 2007'de şangay'da kurulan yeni oyun stüdyosu spicy horse tarafından yapıldı madness returns. umarım mcgee beklentilerimizi boşa çıkarmaz.

  (bkz: hell yeah)

  edit: oyunun ana menüsünde şöyle bişey var: play american mcgee's alice. evet aynen düşündüğünüz gibi. eski oyunla beraber geliyor.
 • oyunda gereğinden fazla takılma sorunu yaşıyorsanız ana menüden ayarlara ulaşıp physx'i low'a getirin. malum yine nvidia'nın bok yemesi. ayrıca skidrow crack'inde problem var, sürekli crash yiyorsunuz. theta'nın yayınladığı crackfix'i kullanın keyfinize bakın.
 • gayet masalsı, yaratıcı mekanlara sahip oyun. fakat dövüş kısımları insanı sinir ediyor. kafalarına kafalarına da vursanız histeriye girmeden ölmüyorlar genellikle ve bu çok sıkıyor.
 • unreal technology ne yapsa seveceğim sanki. sahiden seveceğim. bu oyunu aylar önce trailerını gördüğümden beri bekliyordum. ve ilk bakış olarak şunu söyleyebilirim: çok şey vaat ediyor. atmosferi, müzikleri, karakter modellemeleri neredeyse mükemmel! fazla spoiler vermeden; oynamaya devam ediyoruz, diyorum.

  edit: oyunun konsolda oynanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. pcde oynamaya çalışmak ekstra efor gerektirmekte. tuş kombinasyonları, biraz kalabalık bir combatta gerçekten yorucu olabiliyor. oyunun giderek azıttığını düşünürsek, konsolda oynamak kısmen daha aklı selim bir karar olur. ancak benim gibi konsol sahibi olmayan arkadaşlar, macerayı pcde yaşamak zorunda kalacaklar sanırım...

  edit 2: oyunu bitirmiş bulunuyorum. sadece şunu söyleyebilirim: macera sever tüm oyuncuların, bunalım sosuna batırılmış bu oyunu mutlaka konsolda denemesi gerekiyor.
 • ihtişamına kontrast, adamı zıvanadan çıkaran bugları karşısında insanların patch isterük! diye ayaklanmaktan ziyade; "o kadarı yetim ve öksüz kızında da olur;nolcak canım; bakın ben kodu düzelttim, umbrella bug çözüldü","ben koda dokunmadım saatli bombayla menacing guy'i geçtim","ya çiçeğin içinde takıldım kaldım ama autosave olduğu için çok da mühim değil" ...şeklinde forumlarda yardımlaştıkları şahane oyun.

  http://forum.ea.com/…aforum/posts/list/7208163.page
  http://www.americanmcgee.com/…6.msg167813#msg167813

  --- spoiler ---
  eğer gg olmayacaksa * ; dr.bumby'nin pedo bear olduğunu not düşelim.
  --- spoiler ---

  edit: http://www.americanmcgee.com/…ndex.php?topic=2876.0 3.sayfasında bir link var ; http://www.mediafire.com/?hvffvdcpb8fs4le şayet bu rar dosyasını indirdim, oyunun dosyasıyla değiştirdim şemsiyem açıldı. *ama dosyanın özelliği; çözünürlüğün ve normalde video kısmından ayarlabildiğimiz physxin default olarak "high" şeklinde gelmesi,bilgisayar kaldırmaz diye düşünen oyuncuların dikkatine.
 • içini burkar adamın bu oyun. daha oyunun başındaki yetimhane sahnesinden başlar hemde:
  (bkz: home safe home)
  inanılmaz bir ost, gerçekten güzel atmosferi falan derken madness wonderland e girersiniz bilinçsiz olarak. daha ne ister ki insan hayatında?
 • domino taşlarının üstünden hoplayıp zıplamanın tadına varmışken durduk yerde takıldığınız buglar çileden çıkartır. yamasalar da devam etsek.
 • birinicisini* oynamadan direk buna başladığınızda dumurlardan dumur beğenirsiniz, hakikaten farklı bir seri imiş. ilk 2 saati anlatılmaz yaşanır cinsten. ölmeden oynanmalı diyorum.