şükela:  tümü | bugün
 • prometheus 2'nin adı. prometheus 2'nin adı alien paradise lost idi, fakat bundan vazgeçmişler, covenant'ta karar kılmışlar. gene değişir mi bilinmez. bekleyelim görelim.
 • filmin resmi sinopsisinde noomi rapace'in adı geçmiyormuş.
 • ilk film ile doğrudan bağlantısı olacakmış.
  hatta space jockey ile ilgili temel sorular cevaplanacakmış.
  ridley scott söylemiş bunları.
 • noomi rapace, çok kısa bir süre gözükecekmiş.

  https://twitter.com/…iniz/status/670303842584670208

  edit: filmde göremeyecekmişiz.
 • noomi rapace yani dr shaw, cok kisa bir sure gozukecekse eger konunun muhendisler ekseninden cikmis olabilecegini düşünüyorum. zira yaraticimizin pesine dusen ve inanan tek karakterdi. zaten filmin adindan da alien odakli gececek gibi duruyor.

  yalniz tek bir ricam var, film cekilene kadar toruna torbaya karisacak kadar vakit geciyor, bari tirt olmayan bir seyle cikin karsimiza. nolur lan. cok şey istemiyorum bence. siz alien'i daha iyi bilirsiniz tabi. *
 • covenant adlı bi koloni gemisiyle ilgili olacağını söylemiş ridley scott abimiz. 1979 yapımı alien filmine bağlanacak şekilde yapılacak 3 filmden ilki olacakmış. kısaca prometheus hikayenin başlangıcı ve sonrasında 3 film ardından alien serisi şeklinde kabul edilecek.

  bence ridley abimizin bu şekilde filmler düşünmesinin sebebi alien serisinin git gide kötü bir hal almış olması. devam filmi çekmek gibi bir riske gireceğine insanların merak ettiği bi yerden başlayarak daha doğru bir tercihte bulunmuş. tabii bu 3 film süresince çok dikkatli gitmesi gerekiyor çünkü alien serisinin öncesini çektiği için uyuşmazlıklar alien serisinde değil bu yapacağı filmlerde kusur olarak gözükecektir.

  açıkçası ben merakla bekliyorum. bu film 2017 yılında gösterilecek denmiş ama diğer filmler konusunda bi tarih belirlenmediğini göz önüne alırsak bu filmin gecikme ihtimali olabilir.

  bi artısı da bu film ve gelecek filmlerin: bu tarzda korku filmlerinin uzun zamandır ortalıkta etkin olmadığı. ve uzay konusunda dram olarak çekilen filmler revaçta şu sıralar eğer bu rüzgarı doğru kullanabilirlerse çok iyi kar sağlarlar.

  ve son olarak eğer bu filmler başarılı olursa ki ben 3. filmde batıracaklarını düşünüyorum şimdiden umarım yanılırım, alien serisine farklı bir şekilde devam filmleri de gelebilir.
 • katherine waterston'ın başrolüne geldiği prometheus'un devam filmi.
 • abi adamlar öyle filmler öyle senaryolar yapmışlar ki istediğin kadar uzatabiliyosun . alien 79 yapımı hesap et adam hala ekmeğini yiyor biz de tavşan gibi sabırsızlanıyoruz çıksa da izlesek diye. seviyorum holywood seni
 • ...
 • michael fassbender'in kadroda oldugu film. dolayisi ile prometheus'un devami olabilme ihtimali olan filmdir.

  umarim, shaw olmus ve david yolculuga devam etmistir.