• prometheus 2'nin adı. prometheus 2'nin adı alien paradise lost idi, fakat bundan vazgeçmişler, covenant'ta karar kılmışlar. gene değişir mi bilinmez. bekleyelim görelim.
 • filmin resmi sinopsisinde noomi rapace'in adı geçmiyormuş.
 • ilk film ile doğrudan bağlantısı olacakmış.
  hatta space jockey ile ilgili temel sorular cevaplanacakmış.
  ridley scott söylemiş bunları.
 • noomi rapace yani dr shaw, cok kisa bir sure gozukecekse eger konunun muhendisler ekseninden cikmis olabilecegini düşünüyorum. zira yaraticimizin pesine dusen ve inanan tek karakterdi. zaten filmin adindan da alien odakli gececek gibi duruyor.

  yalniz tek bir ricam var, film cekilene kadar toruna torbaya karisacak kadar vakit geciyor, bari tirt olmayan bir seyle cikin karsimiza. nolur lan. cok şey istemiyorum bence. siz alien'i daha iyi bilirsiniz tabi. *
 • covenant adlı bi koloni gemisiyle ilgili olacağını söylemiş ridley scott abimiz. 1979 yapımı alien filmine bağlanacak şekilde yapılacak 3 filmden ilki olacakmış. kısaca prometheus hikayenin başlangıcı ve sonrasında 3 film ardından alien serisi şeklinde kabul edilecek.

  bence ridley abimizin bu şekilde filmler düşünmesinin sebebi alien serisinin git gide kötü bir hal almış olması. devam filmi çekmek gibi bir riske gireceğine insanların merak ettiği bi yerden başlayarak daha doğru bir tercihte bulunmuş. tabii bu 3 film süresince çok dikkatli gitmesi gerekiyor çünkü alien serisinin öncesini çektiği için uyuşmazlıklar alien serisinde değil bu yapacağı filmlerde kusur olarak gözükecektir.

  açıkçası ben merakla bekliyorum. bu film 2017 yılında gösterilecek denmiş ama diğer filmler konusunda bi tarih belirlenmediğini göz önüne alırsak bu filmin gecikme ihtimali olabilir.

  bi artısı da bu film ve gelecek filmlerin: bu tarzda korku filmlerinin uzun zamandır ortalıkta etkin olmadığı. ve uzay konusunda dram olarak çekilen filmler revaçta şu sıralar eğer bu rüzgarı doğru kullanabilirlerse çok iyi kar sağlarlar.

  ve son olarak eğer bu filmler başarılı olursa ki ben 3. filmde batıracaklarını düşünüyorum şimdiden umarım yanılırım, alien serisine farklı bir şekilde devam filmleri de gelebilir.
 • katherine waterston'ın başrolüne geldiği prometheus'un devam filmi.
 • abi adamlar öyle filmler öyle senaryolar yapmışlar ki istediğin kadar uzatabiliyosun . alien 79 yapımı hesap et adam hala ekmeğini yiyor biz de tavşan gibi sabırsızlanıyoruz çıksa da izlesek diye. seviyorum holywood seni
 • michael fassbender'in kadroda oldugu film. dolayisi ile prometheus'un devami olabilme ihtimali olan filmdir.

  umarim, shaw olmus ve david yolculuga devam etmistir.
 • katherine waterston'un rolüyle ilgili spoilerlık bir haber geldi.

  spoiler

  spoiler'lık mı bilemiyorum ama spoiler tagından zarar gelmez. neyse playlist'in haberine göre waterston'un oynadığı daniels adlı karakter, ellen ripley'nin anasıymış. şimdi böyle yazınca pek de spoilerlık gözükmedi. neyse. sigourney'i 3. veya 4.filmlerde görür müyüz bilemem. ripley'nin anası daniels'ın olayları ve alien dörtlemesini nasıl etkileyeceği ile ilgili de fikrim yok. ama şu bir gerçek ki karakteri boşuna ellen'ın anası yapmadılar. daha önce elizabeth shaw için "ellen'ın anası" denilmişti ama nedense elizabeth'i seriden şutlayıp yeni karakteri anne yaptılar.

  spoiler
hesabın var mı? giriş yap