şükela:  tümü | bugün
  • kıvırabilirlerse, hayatımın oyunu geliyor.

m sınıfı bir ticari yük gemisinde, tüyler ürperten siren seslerinin eşliğinde, "o"nunla başbaşa... silah yok, dövüş yok. yalnızca hayatta kalma mücadelesi ve korku var.

her oynayanı müthiş etkileyen oynanış demosu.
  • pre-order yapıp nostromo edition'ı alanların, orijinal filmi tekrar yaşama fırsatı bulacakları oyun.

http://blog.us.playstation.com/…revealed/#sf3633503

(bkz: shut up and take my money)

edit: trailer.
  • sigourney weaver' ın ellen ripley' i seslendireceği yeni alien oyunu.

--- spoiler ---
    serinin ikinci devam filmi olan aliens' da ripley, kızının 66 yaşında öldüğünü öğreniyordu. oyunda bizleri bu olayın iki yıl öncesine götürecekmiş. ve kızı amanda ripley' i yönetecekmişiz.
    --- spoiler ---

sega' nın aliens colonial marines skandalından sonra oyuna nasıl bir ivme kazandıracağı merak konusu olmakla birlikte; amnesia' nın yapımcısı oyunun test videosu ile ilgili bir kaç şey söylemiş. açıkçası marines için heyecanlanan bünyem, bu oyun için pek umutlu değil. gelen kritiklere göre bakacağız artık...
  • oyunu oynama fırsatı bulan biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle colonial marines'den farklı olan oyun.

nereden çıkacağı belli olmayan alien'lara karşı korku ve hayatta kalma öğeleri tavan yapmış gibi görünüyor. çevresel etkenler o kadar inandırıcı ki kendinizi kaptırmamanız mümkün değil. oyunu oynarken seyreden insanların yüzlerini aklıma getiriyorum da.. :) ve daha ilk beş dakikasıydı düşünün..

70'lerdeki orjinal filme de bir saygı duruşu gibi düşünülmüş bence ve bu yüzden bir şansı hak ediyor.
  • en enteresan detayının creative assembly (bkz: total war) tarafından geliştiriliyor olması olan oyun.
  • mazur görün ama ecnebice tanımlayacağım: "glorified slender man"
  • yeni ps4 sahibi biri olarak hedefim şimdi bu oyun. gameplay videolarının tamamı şahane duruyor ama video'dan çıkarım yapamayız elbette. umarım gösterdikleri gibi güzel bir oyun olur ve mutlu mutlu oynarız.

şöyle bir video serisi hazırlanmış ayrıca...

http://www.youtube.com/watch?v=8ivic_xdnhw
  • xbox 360 versiyonu malum yollardan edinilebilir. (bkz: ben yaptım oldu)
  • ılk puanlari cikmaya baslamistir. kotaku cok guzel derken ign kesinlikle almayin demis. ıgn acikcasi activision oyunlarina yaptigi torpiller yuzunden oyuncularin guvenini epey kaybetti. biraz daha inceleme puanlari cikmasi gerekiyor...
  • harika atmosferi ile beni benden almışlar oyun. (ps4)
    oyunda bir adet alien olduğu için yıllardır hayal edilen gergin bir korku ortamı sağlanmış, şu sıralar saracak bir oyun arıyorsanız alien isolation tam aradığınız kan olabilir.