şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1625 entry daha
 • ah ah nerede o eski 11.11 indirimleri dedirten sitedir.yanlış hatırlamıyorsam 5 sene önce çark çevirip kupon kazanmak, saat başı alarm kurup 50 dolarlık çekleri 10 dolardan almak suretiyle türkiye'de 2000tl civarı olan ürünleri toplam 120 dolara almıştım.dolar da 2tl'nin altındaydı diye hatırlıyorum.şimdi dolar olmuş 3.85tl, satıcılar da çakallaşmış, ürünlerin fiyatını önce şişirip sonra indirmişler.velhasıl pek bir cazibesi kalmamış olayın.
 • 80 dolarlık ürünlerin 0.80 dolar olacağını söyleyen ama 60 dolardan aşağı indirmeyen site.

  ha 80 dolarlık başka bir ürünü 25 dolara sipariş verebildim. fiyat şişirme de değildi tarihçesine baktığımda
 • iki kuruş indirim için bugünlerde bulaşılmaması gereken site. satıcılar yoğunluktan dolayı kafadan 1 hafta sonra gönderiyor, hiç ulaşmayanlar da normalden fazla. strese girmeye değecek bir indirim yok zaten.
 • indirimleri bile sahte olan çin sitesi. qcy gibi büyük bir firma bu yaptığı olaydan sonra bir daha itibarini zor toparlar sanırım.

  edit: imla
 • dolar kurundan dolayı uzak durulan site..
  4 dolarlık birşey senin paranla 16 lira yapıyor. günlük asgari ücretin 3'de 1 kadar nerdeyse. mahfolmuşuz hakikaten.3 sene önce ne alışveriş yapardım oysa burdan.
 • çok yüksek indirimler olduğu halde doların uçmasından kelli hiçbir şey alınamayan site.
  google chrome kullanıcıları "aliexpress alışveriş asistanı" uygulaması ile sitedeki herhangi bir ürünün 90 günlük fiyat geçmişini takip edebilir, kazıklanıp kazıklanmadığını idrak edebilir. bunun dışında resimden ürün taraması da yapılabilmektedir. ekran görüntüsü şöyledir
 • 12.12 de de sözde indirim yapacak site...
 • eskisi gibi fantastik ürün bulunmuyor bulunsada turkıye ıle kıyaslayınca aynı paraya gelır oldu bir espirisi kalmadı sanki
 • köpeğim için tam 7 tane ceket ve mont, 3 tane göğüs tasması, 2 tane flexi
  kedim için 2 tane toplu oyuncak, 1 tane tünel oyuncak, 1 tane uzaktan kumandalı fare, 1 tane elektrikli kelebek gibi bir şey...

  toplamda 17 pet ürününü 70 dolara aldım.

  bunları türkiye'den alsaydım fiyatı inanın düşünemiyorum bile. (kaba bir hesapla 1.200 lira falan tutardı) yıllardır tüm pet alışverişimi çin'den yapıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

  mesela şu sıralar çok popüler olan eldiven kedi tüy tarakları türkiye'de 40 liradan satılıyor. ama aliexpress'te 2 dolar sadece. hem de aynı marka vb.

  herhangi bir köpek montunu ise 100 liradan ancak alabiliyorsunuz. ben tanesini 3 ile 5 dolar arasında satın aldım. hem de su geçirmez, polarlı yünlü vb. nedense tr'de hayvanseverler biraz keriz gibi görülüyor ve cidden 5 dolar etmeyecek şeyler 70-80 liradan satılıyor.

  eğer pet sahibiyseniz aliexpress tavsiyemdir. montundan tasmasına, tarağından oyuncağına tüm masrafınız %80 azalır emin olun.
 • 11.11 etkinliği bu sene baya fıs olmuş. hem satıcıların çakallaşmasından hem de dolar kurunun başını alıp gitmesinden dolayı. ama yinede türkiye'de iç pazardan daha ucuza ürünlere sahip. 3 senede sayısız alışveriş yaptım ve 1 2 tanesi hariç hepsi elime sorunsuz ulaştı. ve sorun yaşadıklarımda da ücret iadesi aldım . özetle 11.11 kampanyasının cazibesine kapılmayın pek bir esprisi yok ama normal zamanlarda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.
505 entry daha