şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • okuduğum yorumları baz alırsak, bir çok kişinin ürünleri gümrükte bekletiliyor.

  geçmiş olsun, çok fena vergiler de bizleri bekliyor.
 • daha önce yazdım, sikko ekşiciler bi sik anlamadı. tekrar izah edeyim.

  çomar kaynak

  devlet kaynak (ssl hatası veriyor, gene de yükle deyin)

  aliexpress sipariş numaranız, ekran görüntüsü, kredi kartınızdan çekilen miktara ait dökümü bir araya getirip buraya gerekli şikayetinizi yapın. şikayetinize size tahakkuk ettirilen vergi ile alakalı belgeyi de ekleyin.

  koca çin devleti elbette senin 5 liralık kaybınla ilgilenmeyecek, fakat bizim taraf anlaşmayı bozuyorsa gereğini yaparlar.
 • bugün gelen takipsiz 20 küsür liralık paketimden vergi alınmamış, vergi çıkarmaya da hakları yok. çin hükümeti bu hamleye kesin karşılık verecektir..

  geçtiğimiz ay bedava deneme üzerinden kazandığım 400 liralık ip kamera, gümrüğe girdiği halde vergi çıkmadı, sadece 5 lira açma parası alındı.

  çok değişik işler, 1 dolarlık ürüne için bile vergi verir yine alırız gibime geliyor.
 • forumlarda konuşulanlardan anladığım kadarıyla, yurt dışından gelen bütün paketler gümrüğe giriyor ve gümrük sunum ücreti + damga vergisi, toplam 5,20 tl yapıştırılıyor. yani bir tür bıçak kesmiyor parası ya da haraç (adına ne derseniz artık) alınıyor.
 • 20 şubatta toplamı 8 euro etmeyecek 5 farklı sipariş verdim. ilki bugün elime ulaştı. 60 günlerden 2 haftaya düşmeleri müthiş, eminim 13 günün en az 5 günü ülke içinde geçmiştir.

  diğer siparişlerim için bakan albayrak'ın açıklamalarından sonra biraz endişeliyim
 • ulasim suresi ve kayip gibi konularla sorun yasayan geri zekali insanlar icin ufak bir tuyo; 3 kurus fazla vererek malinizi takipli postayla satin alin. ayrica, aliexpress bir prakendeci degil, bir suru parekendecinin online satis yaptigi bir sanal pazar yeri. ahmak gibi, uc kurus daha ucuza mal alacagim diye sacma sapan saticilardan alisveris yapip uzerine "aliexpress cok lolo" diye zirlamayin.

  buradan alinan seyden de harac kesiyorlar artik diye uzuluyorsaniz o da sizin sucunuz, bunu hakettiniz. bu ulkede basiniza ne geliyorsa ve gelecekse hakettiniz, beter olun ve kendinize iyi bakmaya calisin. bu arada svihs.
 • ücretsiz denemelerinden üçüncü kez bedava ürün kazandığım sitedir. rfid cüzdan. sanırım manyetik hırsızlıklara karşı korumalı bir şey.
  ürün şöyle

  ayrıca, siteden gelecek 8 adet siparişim var ve ekonomi bakanı vergi olayını gündeme getirmeden önceki siparişler gümrük sunum ücretine yansıtılmadı sanırım. bugün gelen 33 lira civarındaki ürüne herhangi bir vergi tahakkuk etmemiş. fakat takipli kargoda normal güzergahtan farklı bir yol izleyerek geldi ve gelmesi uzun sürdü. normalde 15-20 günde gelen kargo 30 günde ulaşmış oldu. bundan sonraki sevklerde ise vergilendirme garanti gibi. bu bakımdan, neye göre vergi geleceğini ürünler elime ulaştıkça bilgilendirmeye çalışacağım.

  çin konsolosluğuna gönderilecek örnek bir şikâyet dilekçesinin bu konuda birikimli bir yazarca ingilizce/çince resmî olarak yazılması ve herkese açık olması daha verimli olacaktır. ülkede buna dair şikâyet sayısı ne kadar fazla olursa, ilgililerin konuyu belki daha çabuk inceleyip bir çözüme kavuşturmalarını sağlayabiliriz.
 • https://www.instagram.com/…eet&igshid=1iomgj9musqq7

  5.20 liralık vergi kesildiğine yönelik iddialar var