şükela:  tümü | bugün
  • yurtdışından alışverişte rakip olan bu üç sitenin karşılaştırmasına dair bir başlık yoktu. ben şimdiye kadar bu üçünden sadece aliexpress'i kullandım, hangisi iyidir, hangisi daha güvenilirdir gibi soruların diğer ikisini veya her üçünü de kullanan yazarlar tarafından cevaplandırılması için başlığı açma gereği duydum.

alışveriş yapacak fakat üçü arasında kalmış kişiler de buradaki yorumlara bakıp hangi siteden alışveriş yapacağına seçebilir .

herhangi bir ürünü üç sitede de bulmak mümkün. fakat fiyat, kargo şartları farklı olabiliyor. ürünler aynı mıdır bilmiyorum fakat bazen çok fazla fiyat farı olyuro. örnek vermek gerekirse, garmin'in bisiklet kilometre saati, aliexspresste, 250 küsürken, gearbest'te 450 küsür. aliexpressteki çakma mı acaba karar veremedim.

tanım: yurtdışı alışveriş siteleri
  • yurtdisindan bildiriyorum, aliexpress'in allah belasini versin.
    eger urunler elinize duzgun bir sekilde ulasiyorsa eyvallah. ama bir kere bir sorun yasayin bakin bakalim soz verdikleri gibi size paranizi iade ediyorlar mi.

iki defa kucuk seylerde basima geldi, ses etmedim. ama ucuncu defa ayni sorunu yasayinca dedim ki benden bu kadar. bir daha asla aliexpress'ten alisveris yapmam.

ne mi oluyor? urunu siparis ediyorsunuz. kargo, gumruk, posta vs. derken urun elinize ulasmiyor. araci kargo sitelerinden yaptiginiz takipte belirsiz bir "urun henuz ulastirilamadi" turu yazi belirirse aliexpress kesinlikle sizden yana tavir takinmiyor. ya diyorum "urun bana ulasmadi??". cin'deki kirik ingilizcesiyle uretici abimiz "birkac gun daha bekleyelim canim arkadasim" diyor. arkadasim iki ay olmus iki ay! ya bana urun gonder, ya parami iade et diyorsun. itiraz, kanit vs. derken hooop! aliexpress parani ureticiye aktariyor.

yok anam yok. bir daha asla, onermem.
  • aliexpress ten eğer ürün süresi bitmesine 2-3 gün varsa parayı geri alabiliyorum. geçtiyse muhattap bile yok.

gearbestte ürün gelmedi 2 ay oldu adamlara yazdım. cidden yolladılar bir daha. ilk aldığım takipsiz kargoydu. ikinciyi takipli yaptılar. ek ücret istemediler.

banggood bi acaip gearbest ile aynı gibi gözüküyor ama adama ürün gelmedi diyorum 6 aydır 1 hafta daha bekle diyor.

benim sıralamam; gearbest>aliexpress>banggood

ki en sevdiğim amazon'du ama kargo sorun olmaya başladı. artık türkiye'ye açılınca kısmetse devamı
  • en ufak bir karşılaştırmaya bile gerek görmeden aliexpress diyorum.

bangood ve gearbest'e bir türlü ısınamadım.

şu ana kadar verdiğim 100'e yakın siparişten yalnızca 3-4 tanesinde sorun yaşadım ve hepsinde de paramı geri aldım.

aliexpress müşteri hizmetlerinden bana gönderilen bir videoda gördüklerimi unutmam mümkün değil. bir grup aliexpress personeli, kusurlu ürün sattığı için şikayet ettiğim satıcıyı yakalamış, arka planda çince yazılar olan karanlık bir mekanda bildiri okutuyorlardı, satıcının arkasında da kar maskeli iri yarı bir adam, elindeki şarjlı testereyi satıcının boynuna doğru tutuyordu. satıcı ağlıyor ve eline tutuşturulan kağıttakileri yüksek sesle okumaya çalışıyordu. tam orada kesildi video.

yaaa.. yaaa.. adamlar bu kadar ciddi işte.