• ne güzel mutluyduk o zamanlar..

ıvır zıvır; işe yaramaz, gereksiz, ufak tefek önemsiz şeyler!
  • biraz yavaş ama kargosuz ve piyasa fiyatının altına ucuz ürün yıllardı. bazı ıvır zıvırlar piyasada arasan bulamayacağım ama oldukça işlevsel olan ürünlerdi özlemle anıyoruz.
  • akıllı saatimin plastik koruma kılıfını bile buradan almıştım, ücretsiz kargoyla 1 ayda gelmişti ama gelmişti..
  • öğrenci iken bir iki dolara o kadar çok şey alırdım ki düşününce aklımı yitiriyorum. şimdi vergisi, satın alımın zorlanması derken senelerdir alışveriş yapmadığımı fark ettim.
  • offf. o kadar özledim ki o günleri. keşke geri dönebilsek. hala aldığım takıları kullanırım. çoğuna hiç de bir şey olmadı.

edit. olm mesaj atmayın lan. bu kadar mı boştasınız. erkekim.
  • türk halkının telefon kılıfı, ekran koruyucu, v.b. ürünleri 1 dolardan aşağıya hatta çoğu zaman 50 centten aşağıya aldığı yıllardı. sonra berat albayrak içinde ne olursa olsun gümrükten geçen her kargoya vergi koydu. türk halkı şimdi de o 1 dolarlık telefon kılıflarını kullanıyor ama artık 3-5 liraya doğrudan çin'den alamıyor, aynı ürüne 100 lira vererek aradaki ithalatçı firmayı zengin ediyor.
  • ah ne güzel zamanlardı..doların 1,25-1,50 tl olduğu vakitler..
    hobi malzemeleri ve ıvır zıvır bir sürü şey alırdım.
    bazen 7-10 günde bile adresime ulaşırdı. 10-12-24 adetli alımlarda hele fiyatlar çok daha uyguna gelirdi

ayrıca ismini hatırlamadığım bir siteden anket doldurup ayda 20-30 usd kazanıyordum.
    bu parayı da paypal'a çekip, etsy'den alışveriş yapardım.
  • herkesin çok mutlu mesut bir şekilde çok ucuza siparişler verdiği yıllar. sonra akp bu millet niye mutlu lan diyerek vergi getirdi.
  • ne güzel yıllardı gümrük limitinin yüksek olduğu ve döviz kurunun düşük olduğu dönemler; paypal'ın türkiye'den çekilmesiyle bu süreç başladı, maalesef azar azar yurt dışı alışverişini bitirmek için her şeyi yaptı yetkililer. vergi dahil sipariş yöntemi ve yeni kullanıcı bonusuyla eskisi kadar olmasa da hâlâ birkaç şey alınabiliyor.
  • berat yüzünden insanların küçük mutluluk kaynağı olan bu siteden uzaklaştırıldık.

kendisi şimdi ingiltere'de takılıyor, instagram'dan istifa eden tek bakan ünvanına sahip.
hesabın var mı? giriş yap