895 entry daha
  • 2017 de 5000 liraya yaptığım avrupa turunun bu yıl en az 10000 lira olması
  • gumusculere yalnizca vitrinden bakabiliyorum artik. sanki hepsi altin kadar pahali gibi.
  • teknolojik aletler. dolar 3.5 tl iken telefon aldığıma sevinir oldum çünkü bugünün kuruyla aynı ürünü alsam yaklaşık %60 daha fazla türk lirası ödemem lazımdı. ama şükür ekonomimiz çok iyi almanya da bizi kıskanıyor.
  • ülker çikolatalı gofretin 1 lira olması.
  • pastanede fırın sütlaçın tanesini 5 tl den almak 3 tane alsan 15 tl (evde 3 kişiyiz) vay anam vay nereye gider bu iş bilmem çoğu şeyden feragat etmeye başladım ha bu arada yarım kokoreç ilk ısırık faruk ustada 15 tl olmuş allah belanı versin bu ne lan kokoreçide yiyemeyeceklerim arasına aldım çok üzgünüm
    izmir buca...
  • 2 litrelik sıvı sabunu almak için toptancıya gitmem ve toptancının 14.5'a aldığın ürün için 5.5 liralık dev bir zam yapması ayrıca dükkandaki etiketlerin birçoğunu toplaması
  • italya'da bir şişe suya 2 € (yani 14 lira) vermek zoruma gidince google mapse cami aratıp şadırvandan şu içme çabam
  • tartışmasız tavuk dönerden anlaşılacak durumdur
  • küçük felan değil hayvan gibi detaylardır. bunları görmeyen zaten paranın ne olduğundan bihaber yaşıyordur.
  • 100 lirayı bozdurur bozdurmaz bitmesi. öğrenciyken on gün idare ederdim bi yüzlükle.
2526 entry daha
hesabın var mı? giriş yap