• 2002 de liseye başladığımda harçlık 5 tl idi haftada 1 çarşı izninde içerdik arkadaşlarla. 2007 de ünide haftalık 50 tl bu 50 tl ile haftada 1 kebapçıya ve balıkçıya giderdik içerdik en az 4 bira kalamar çerez falan haftalık sigara ve yol parası da buna dahil tahmin edin şuanda nasıldır.. cimri birisi değilimdir ancak aileden kalma alışkanlıkla tutumlu bir insanım sevdiklerimden hayatta kısmam kendimde kısarım eşimin iphone 5 çöp olunca seviyor diye iphone 8 aldım 3800 tl ye ocak 2018 de dün metro da aynı telefonun 5000 olduğunu görünce şok geçirdim. benim eski telefon bozulunca 3 ay kadar önce 1300 e telefon aldım şu anda fiyatı 1600 bizimkilerin 1 yıl önce 2600e aldıkları klimanın fiyati aşırı pazarlikla şu anda 4100... nakit çok lazım olduğu ve bankamatiğe ulaşımın zor olduğu için 500 tl çekerim bu para 1 haftada buhar oluyor nereye gittiğini bile bilmiyorum gerçi bu paranın 200 tl si sabit masrafım ulaşım için giden para ama 300 tl de az değil bu 300 tl nin içinde yemekte kullanılan çoğu malzeme yok onları nohut makarna vs.. onları genelde toplu alıyorum sinema ve dışarıda yemek yemek de yok içkide yok ... dışarı adım atmak 50 tl den başlıyor bu nasıl iş arkadaş
  • bim in muadil ürünlerinin orjinalinden daha lezzetli gelmeye başlaması.
  • bi kere daha çişimi yapayım sonra şifonu çekerim diyip klozetin kapağını kapatmak.
  • 5li falım sakızlarının 1tl olması

gelecekten not: 5 li falım sakızları 21,50 tl oldu :(
  • dün 0.5 lt erikli su migrosta 1 tl idi. su lan bu 35 kr olmadı 50 kr olmalıydı. ya da ben çok eskide kaldım. nestle pure life 90 kr idi. gerçekten şok oldum, alt tarafı su ulan.
  • maaştan geriye ev kirası, elektrik, su, doğalgaz, internet ve telefon faturalarını ödeyince geriye 100 sadece aylık mutfak masrafı kadar kalması..

en ucuz 5lt suyun 2.50 olması..
  • a haberde ekmek zammı ve ekmek gramajının azalması haberinde röportaj yapılan dayının, ekmekler zaten artıyordu böyle iyi oldu diye yaranması en büyük göstergedir.
  • tercih ettiğin ayakkabının 650 tl olduğunu anladığın an.
  • magnumun 4.95tl olması
  • 1tl'ye satılan simidin işaret parmağı kalınlığında olması. normal simidin 1.5tl olması.
hesabın var mı? giriş yap