şükela:  tümü | bugün
  • batman’da alimler ve medreseler birliğinden mezun olan kız öğrencilerin o hallerine mi acımalı, yoksa türkiye’nin araplaşmasına mı acımalı? bakın burası şeriatla yönetilen bir ortadoğu ülkesi değil. bakın burası çokomelli kız öğrencilerin dediklerini iyi dinleyin... link
  • tarikat ve cemaatlerle beslenen bir iktidarın ülkeyi getirdiği durum bu. yuzleri kapalı bir grup kiz mi erkek mi olduğu belirsiz, "bilim" kelimesinin yanindan bile gecmeyecek ne ogrendikleri ne oldukları belirsiz yobazlarin töreni. nerede laik, modern, atatürk cizgisinde egitim? yök nerede? bu üniversiteleri neden denetlemiyor? o kadar büyük bir tehlike ki bu ülkede üniversite okunmaz hale geldi, tarikat cemaat yuvaları oldu. yazıklar olsun size... sonra da niye teknoloji yok dersiniz, böyle yerlerde bilim teknoloji ne gezsin... aklı olan çocuğunu bu ülkede universiye göndermez, çünkü eğitim-öğretim kalmadı, bitti. nerede tarikatci cemaatçi var torpille akademisyen. oluyor, bilgi sıfır. mezun olan tarikat, cemaat mensubu değilse is bulamıyor, isterse 3 yabancı dil iki lisan, bir yüksek lisans bitirsin... her 4 gençten 1'i işsiz. niye? bizim vergimizle açılan üniversite adında yerlerde bilim dışında herşeyin yapılması, adamların egitim yuvalarını kendi ideolojilerini aşıladikları bataklık haline cevirmeleri yuzunden. bugün neden üniversitelerin hemen dibinde açılan yurtlar devlet tarafından değilde ne olduğu belirsiz vakıflar tarafından açılıyor...
    neyse halk bunu istedi, o zaman pasa paşa gonderin çocuklarınızı buraya.
    buradaki kızların geleceğini de söyleyim; bir adamın 5. karısı olarak evde oturup cocuk bakacaklar. herkes hakkettiğini yaşar.
  • en son konuşan durumun farkında ancak ses edemiyor. mesaj veriyor net şekilde hayat şimdi başlıyor en azından 4 duvar arasından çıktık bağlamında konuşuyor.
  • aralarında banyoda kendini çıplak görünce ağlayan olup olmadığını merak ettiğim kitlenin mezuniyeti.
  • (bkz: batman bilim üniversitesi)

ekstra yoruma gerek var mı?
  • o fotoğraf çekenler kendi kızlarını nasıl tanıyor acaba, yoksa öyle rastgele mi çekiyorlar...

t: tuhaf, korkunç, ayin gibi bi mezuniyet töreni.
  • videonun 47. saniyesinde kurgucu geçiş efekti kullanmış, ne gerek varsa? nasılsa ağzı yüzü gözükmüyor üstüne ne ses koysan gider, ses montajını yap üzerine de görüntüyü uzat gitsin. hatta video olmasına bile gerek yok, donuk tek kare olsa o da aynı işi görür. hatta ve hatta siyah ekrana sadece sesleri koysa ne farkeder?

bir çevrenize dünyaya evrene bakın, bir de bunlara bakın, hepsi de aynı varlığın isteği olabilir mi hiç?
  • dünya bunlar gibi insanlara kalmış olsaydı tekerlek dahi icat edilemezdi ama baksan hepsinin elinde gavur, kafir, ateist ülkelerin telefonları.

bu arada şunu da belirtmeden geçmeyeyim, çünkü allah yalancıları sevmez.
    ben bu videoyu izlerken tahrik oldum, kimisinin yüzü, göz çevreleri, kolları falan gözüküyordu. bir de röportaj verenlerin seslerinden de tahrik oldum.

kısacası nobody goes to heaven.
  • hangi ilimle ya da bilimle uğraştıklarını çözemediğim insanların eğitim verdiği/gördüğü bir binadan mezun insanların yer aldığı mezuniyet törenidir.