şükela:  tümü | bugün
 • hazır kahve meraklısıyız ailecek.

  bir gün bir duty free'de davidoff hazır kahve gördük ve havalı markasını dikkate alıp sert, aromalı güzel bişeydir dedik, normalde davidoff kahvesiyle ünlü bi marka değil, sigara markası. ama demek ki bu da böyle farklı özel bişey, kesin iyidir dedik, aldık.

  fakat eve geldikten sonra biraz inceleyince gördük ki üretici kısmında açıkça yazıyor, davidoff için üreten tchibo imiş. ki tchibo kahveyi de bir iki defa denemiştik, nescafe türünde olanlarını çok vasat bulup yllar önce elemiş, tekrar almaya değer de bulmamıştık. ama işte kapıdan kovsanız bacadan giriyor demek ki.

  neyse, bitene kadar içtik. gene müthişti falan denemez, ama tchibo'dan aldığımız hazır kahvelere göre daha iyiydi. ya davidoff için özel bir karışım falan ürettiler, ya da artık şişesi farklı olunca bize mi öyle geldi bilemiyorum. ha, tekrar almaya değer mi, değmez. alıştığınız bir kahve varsa, ki bizim var, öyle sizi vazgeçirecek bir tad yok. ortalama.

  ama şuna gıcık oldum. bu firma sonuçta bunları üreten bir firma. yani başka sektörde top koşturan, eşantiyon olarak da kahve çıkaran bir firma değil. porsche kendi kahvesini çıkarıp hediyelik olarak dağıtacak olsa onu taşeron yaptırmasını anlarım. ama bu sektörde varlık gösteren bir firmanın kahvesini başka firmaya ürettirip ambalajlaması bir kandırmaca. bunun bir öte aşamasında davidoff marka diye aldığınız sigara'nın paketinde "üretici: camel" yazsa ne düşünürsünüz. maret diye aldığınız sucuk paketinde "maret adına şahapoğlu et çiftliğinde üretilmiştir" yazsa ne düşünürsünüz.
 • viral desen viral değil rezalet desen rezalet değil. ilginç bir vakıa.
 • tchibo dunyanin en buyuk 5-6 kahve perakedecisinden biridir. kahve konusundaki ekspertizi daha yüksektir, kaliteli kahveye ulasimi daha kolaydır. yani genel olarak kahveyi davidoff tan kat kat daha iyi bilir. o yüzden kaliteli ve premium bir harman cikarmak icin davidoff un tchibo ile isbirligine gitmesinde bir tuhaflik yok. neticede davidoff tchibonun kahvesini alip kendi markasini basip 3 le carpip satmiyor. tchiboya, kendi marka imaji , fiyat hedefi vs kriterlerine gore bir blend hazirlattirip kavurtuyor. zaten kaliteli olsun veya olmasin, kendi kavurma tesisi olmayan ama kendi markasiyla kahve uretmek isteyen butun firmalar bunun icin bir kavurmaci firmayla isbirligi yapmak zorunda ve bunu etiketinde belirtmek zorundadir(yasal olarak)
 • tchibo'dan aldığı kahveleri ayıla bayıla içen, tchibo gördüğünde gözlerinin içi gülmeye başlayan biri olarak beni üzmezdi herhalde.

  yine de tabi çok büyük dert :( geçmiş olsun.

  dipnot: çözünebilir kahve yerine en azından bir french press edinin; hem yapımı kolay hem de en azından bir tık daha kaliteli kahveler tüketirsiniz.
 • (bkz: tchabidoff)

  .
 • rıza baba, adam hazır kahveyi kahve diye içiyor, yetmiyor 5 paragraf içerik döşüyor.

  olm bakın çok net, 10 yıldan fazla hazır kahve içerseniz pipiniz düşer. ölür gidersiniz.

  çekirdek veya çekilmiş kahveye dönünüz.
 • hazır kahve alıyorsun hadi neyse, bir de bunu sözlüğe taşıyıp tatava yapıyorsun. olmaz olsun böyle rezalet.

  puanım: 1/10