şükela:  tümü | bugün
  • mtv zammının ardından nedense kimsenin aklına gelmeyen gerçek. bu mtv neden alınır? düz mantık hadi yolları kullandığımız için diyelim. e yollara bakıyoruz hiç öyle %40'lık bir iyileşme görülmüyor? birileri bizi mi yiyor?

bir araba sahibinin ödediği vergilere bakalım;
    - alırken ötv, yerine göre gümrük, masraflar cart curt derken ortaya çıkan fiyatın bir de kdv'si.
    - kullanırken motorlu taşıtlar vergisi.
    - yine kullanırken benzine motorine verdiğimiz fahiş fiyatlar (yine vergi).
    - haklı yere olanları geçelim, haksız yere yenen trafik cezaları.

devletin kasasına arabası olan insanlardan ciddi miktarda bir para akışı var. ben araba kullandığım için bu kadar para veriyor isem bunun karşılığını da görmem gerekmez mi?

ben neden radyoda mtv zammı haberlerini dinlerken şehrin göbeğinde dört şeritli yolda çukura düşüyorum ve aracım hasar alıyor? hem size verdiğim para yetmezmiş gibi bir de yolların dandikliğinden kaynaklanan hasarlara onlarca para döküyoruz. gel de çıldırma bu ülkede.
  • konunun başbakana iletilmesi halinde 'müzik televizyonu ile karayollarının ne alakası var keh keh bir be bana espritüel diyorlar' tarzı bir cevap almamız mümkündür.

öte yandan alınan vergilere bakılınca sadece karayolları değil her şeyin, ki abartmıyorum ''her şeyin'' mükemmel olması beklenirdi. yıllar yılı ilk okulda 'vergiler bize yol su elektrik' olarak geri dönüyor lafıyla büyüdük. yıllar yılı o vergiler kat kat arttı. yollardan geçiş paralı sular kesik elektrik desen bir geliyor bir gidiyor.