şükela:  tümü | bugün
 • muammer kaddafi'nin 8 çocuğundan biri olan hannibal kaddafi eşi.
  kaddafi'nin muhaliflerce ele geçirilen laptop'undan çıkan özel resimleri, luksenburg gazetesi l'essentiel'in internet gazetesinde yayınlanmış.
  (bkz: seksi fotoğrafları için tıklayınız gazeteciliği)
 • üçüncü sınıf gazinolarda sahne alan ses sanatçısı tipi var.

  edit: kadının kim / ne olduğu zerre sikimde değil.
 • adanalı kızlara/kadınlara benzeyen tipi var.
 • kocasının bilgisayarındaki özel fotoğrafları tüm dünyaya yayınlanmış olan, ve bunun iyi veya kötü bir insan olmasıyla zerre alakası olmayan kadın. bütün gazeteler de veriyor bu fotoğrafları kimsenin izni olmadan. ayrıca fotoğrafların yanında verilen haberler de mide bulandırıyor. şimdi o kadını çıkarın o karalerden, fotoğrafları ınternete düşmüş olan herhangi birinin ismiyle değiştirin ismi geçtiği yerleri ve haberi tekrar okuyun. yazılanlardan mideniz bulanmıyor, hala kadının saçıyla tipiyle dalga geçebiliyorsanız da insan değilsiniz. ve eğer bunu fotoğrafları ilk gördüğünüzde kim olduğunu bilerek yaptıysanız da yine dönün bir kendinize tekrar bakın.
 • libya'da yeni iktidara talip olan mazlum müslüman "muhalifler"in, zalim iktidardan intikam almak için hristiyan batı medyasına servis ettiği fotoğraflara konu olmuş müslüman kadın. üstelik fotoğraflar tamamen mahrem. kadın, erkek ve yatak odası falan filan... gerisi savaş ahlakı bağlamında bile tamamen teferruat.

  demek ki mevzu bahis iktidar ve güç savaşı olunca, sikilip şöylece kenara bırakılamayacak hiçbir şey yokmuş.

  -din, vicdan, mahremiyet ?
  -cevap hepsi. hepsi ulan, hepsi sikilir bu alemde.
 • tam amerikan tarzı yavşakça bir aşağılamaya maruz kalan kadın.
  sözlükçüler de bu yavşaklığın üzerine tüy dikiyorlar, bravo.
 • malum fotoğrafları çekildiği esnada sözlük yazarlarından bazılarının da orada olduğunu anladığımız hanım. bana sorarsanız fotoğrafları çeken üçüncü bir kişinin orada olmasının önemi yok. hatta diyelim ki tribün yapan binlerce insan da vardı o esnada, bu bile hiçbir şeyi değiştirmez. bir insanın tamamen kendisine ait herhangi bir eşyasının -fotoğraf olur başka bir şey olur-, kendi izni olmadan kamuya mal edilmesi her türlü ahlaksızlıktır. burada meselemiz, kaddafi'yi ve ailesini savunmak veya eleştirmek değil, somut olaydaki çirkinliği anlatmaktı.

  mahremiyet, kadının kıçını başını açmasıyla değil, onları istediği insanlara göstermesiyle ilgili bir durum. hem mazlum, hem müslüman hem de muhalif abilerin intikam duygusu, böylesi basit bir şey anlamadan, kendi ahlaklarının emretmediği şeyleri yapmasına neden oluyor. yazık, türkiye'de hem de ekşi sözlük'te aynı saldırganlıkla hareket edip, bu konuda fikir beyan edenlere kızanlar bile var.

  allah ıslah etsin. amin.