şükela:  tümü | bugün
 • istanbulspor'da 20 numarayı giyen genç orta saha oyuncusudur. kamerun vatandaşı olup, centilmenliği, efendiliği ve terbiyesiyle göz doldurmaktadır. aynı zamanda iyi bir futbolcudur da.
 • bir galatasaryli olarak yuzuncu yilimizda $ampiyonluktan ziyade babayi alacagimizi hissettiren bomba transferlerden sadece biri.
 • eski istanbulspor'lu futbolcu. ilginç olan ise galatasaray'ın bu oyuncuyla benzer özelliklere sahip olup bir kaç gömlek üstün olan batista'yı satmak için yırtınıp çok koşmaktan başka bir meziyeti olmayan ve batista'nın yarısı bile etmeyecek olan saidou'yu almasıdır bence.
 • gerçek ismi alioum olan 1978 maroua doğumlu kamerunlu milli futbolcu.istanbulspor'da oynadığı futbolla son derece hırslı ve çalışkan bir futbolcu izlenimi vermişti.aynı bölgede batista ve petre gibi yabancılara sahip olan galatasaray için anlamsız bir transfer gibi gözüksede , söz konusu futbolcuların verimleri ve saidou'nun maliyeti göz önüne alındığında neden olmasın ki diyoruz.bu futbolcuyu ilerde gençlerbirliği veya gaziantepspor'a milyonlarca dolar ödeyerek almaktan kurtulmuş oluyor belkide galatasaray.
 • galatasarayin en yararli transferidir kendisi. mevcut sartlar icinde o bollgeye alinabilecek cok mucadeleci oyunu birakmayan gercekten her yere basan buna ek olarak top tekinigi oyun zekasi da olan yetenekli bir futbolcu. mutevazi olusu onun icin avantajdir , otla bokla ugrasmaz kendini yormadan topunu oynarsa eminin sezon icinde takimin en iyisi olacak , ama gorev adami olacagi icin gene goze fazla batmayacaktir. bunun bilinen en iyi ornegi efsanevi suat kaya dir. bu tur futbolcular gercekten donen topa basmada , ataklari baslamadan kesmede etkili olduklari kadar topu oyuna sokmada da basarili olmalidirlar ki takim rahatlasin. geriden ileriye ileriden geriye surekli hareket halinde olup , takimi derleyip toplarlar. saidou bu isi gsde en iyi sekilde yapacak ve bir yildiz oldugunu gosterecektir.
 • her orta sahaya lazım adam. istanbulspor maçında gösterdi ki futbolu basit, sade oynamak ne kadar önemli. bu güne kadar onun mevkisinde oynayan ergün, conce ve volkan'dan kesinlikle daha zeki ve daha iyi oynamıştır.
 • yerine bir yabancı transfer edileceği için kiralık verilmesine karar verilmi$ oyuncu. süper yetenek, sıcak brezilya'nın soğuk elemanı concecaio'nun sakatlanması durumunda bu mevkide oynayacak adamın olmadığını göremeyecek seviyede bir teknik yönetim için "fazla" bir oyuncu.
 • aykut kocaman'ı gönderene kadar rezil oynadıktan sonra pabucun fiyatını görüp samsunspor maçında çırpınan futbolcu..
 • ogün sanlisoy'un kendisi için yazdigi sarki bile kariyerinin eriyisine mani olamamistir...

  "saidouuuuu.. kaç gün oldu, saidouuuu kaç gece doldu..." gibi.