şükela:  tümü | bugün
  • 2017, avustralya yapımı komedi/dram tarzı, gerçek hayattan uyarlanmış, gayet hoş olmakla kalmayıp çoğunlukla da yaran film.

alternatif komedi yapımı aramaktaysanız, filmin dış dünyadaki görüntüsünde mevcut arabik-islamik ögelerin sizde ön yargı yaratmasına izin vermeyiniz. müslümanlar da komik olabilir.

tam emin değilim ama. galiba filmin başrol oyuncusu osamah sami'nin hayatı anlatılıyor. zira kendisine ait trivia notlarında, filmdeki karakterin o olduğu sonucuna ulaşıyorsunuz.

tabi hemen şunu sormak istiyorsunuz. içiniz içinizi yiyor. keşke, diyorsunuz, şu yazılar söz olsa da anında interaksiyon yapsak, sorsak.. cevap veriyorum o halde, netflix'te var.

filmin imdb skoru 6,9. ancak bunun kesinlikle radikal islamcıların yürüttüğü "recep ivedik'e 1 puan veriyoruz" türü kampanyaların sonucu olduğunu düşünüyorum. benim puanım ise 8.
  • komedi, dram tarzinda gayet hos bir film.

--- spoiler ---

puanlarin okundugu sahnede yuksek puanlilara gayet coskulu bi sekilde allahümme salli ala salli ala muhammed demeleri akabinde dusuk puanlilara da kisik bi sesle soylemelerine saglam guldum.

kadin erkek esitsizligine saglam gondermeler var.

ayrica caminin icinde tiyatro yapma olayina bayildim. bundan daha islevsel ne olabilir ki bir cami icin?

"saddam cok aci cektirdi bize, skecini yapip biraz da guldursun bizi" repligi guzeldi.
    --- spoiler ---

ımdb pauni: 6.9
    parasect puani: 7.6
  • güzel film. izleyin.
  • müthiş nüktedan dokunuşları olan aşırı sarkastik ve kara mizah komedisinin en güzel örneklerinden biri.

din ile değil onu maşa etmişler ile inceden inceden çok güzel t***k geçmesi ise şu günlerde içimizin yağlarını eritiyor.

umarım bizde bu günleri bu filmde olduğu gibi ileride gülerek hatırlayabiliriz.
  • avustralya'da yaşayan iranlıları konu alan samimi, sıcak netflix yapımı. ince göndermeler ve esprilerle dolu film fazlaca duygu geçişi yaşatıyor. çok şey anlatmak istiyor, o yüzden hikâye akışı kopuk. ve hiç bitmesin derken ansızın final geliveriyor.

sözün özü, eğlenceli film. tavsiye edilir, pişman olmazsınız...