şükela:  tümü | bugün
 • boyun bolgesinde sakal birakan ve bundan baskada ilginc ozelligi bulunmayan insan
 • bingöl´lü bir ailenin çocuğu olarak 19 haziran 1976´da istanbul kasımpaşa´da dünyaya geldi. müzik piyasasına atılana kadar adı serkan burak tektaş´dı. müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. henüz iki yaşındayken, ibrahim tatlıses´in 'sabuha', izzet altınmeşe´nin 'maden dağı' adlı türkülerini ezbere okurdu. okul yıllarında öğretmenleri ders arasında serkan´a türkü söyletirlerdi. bu, liseyi bitirene dek sürdü.

  serkan´ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak öss´den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü. lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor.dedesi ve dayısının yakın dostu olan, prestij müzik´in ortağı hilmi topaloğlu tarafından keşfedilen serkan, daha sonra firmanın diğer ortakları mahsun kırmızıgül ve burhan aydemir´ in de desteğiyle ilk albümü 'sana birşey olmasın' ı 1997´de piyasaya çıkardı.
  albümün çıkış parçası 'kralı gelse' adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.
  bkz: http://www.biyografi.net/
  (bkz: copy paste in ustasıyım gözlerinin hastasıyım)
 • iyi eğitimli olduğu halde kaba gibi davranan, sevgilin mini etek giyse naparsın sorusuna, kadına el kalkmaz tekmelerim gibi bir cevap veren; televizyonlarda bolca görünen insan.
 • süper baba dizisinde sermetin yanında gezinen çocuk. "ben hırsız degilem, ben yapmamışem sermet amıca" replikleri televizyon tarihinde kimileri için bir yer edinmiştir.
 • $oforsek gunahim ne diyen sarkici
 • sermetin yaninda gezinmiyordu onceleri. fiko birinin cocugunu yanina almisti sanirsam (klasik fiko safligi icinde) sonra basedemeyince sermete kakalamisti.
 • insanın hayatında en azından bi kere görmesi ve dokunması gereken kişi.**
 • şahane çocuktur... esprili ve saygılı bir tip...
 • henuz nasıl olup da bir entarisi dahi olmadigina şaştigim 1990 yapımı ibrahim tatlıses filmi ki kanımca türk sinemasına 80 li yılların küçük emrah filmleri ve 90 ların seren serengilli büyük emrah dizileri ile birlikte altın harflerle geçmesi gereken, güldürürken düşündüren bi yandan da toplumsal yaralara parmak basan tam bir başyapıttır

  "this brillant movie.. i mean alisan is a masterpiece. beautiful on the eyes, ears, heart, and mind. i feel sorry for you if you don't ever get to experience this movie" jean luc godard - cannes 1982

  filmimiz köyündeki ağasını sopayla döve döve öldüren ve akabinda 10 sene hapiste kalan alişan ın (ibrahim tatlıses) hapishane çıkışı kahvede, otogarda nasıl aşağılandığını fırça yediğini ve kahvede demli bir çay istediği kahvecinin "yok lan çay may" şeklindeki fırçasına boyununu bükerek "peki abi" dediğini izlediğimiz üzücü sahneler ile başlar ; tam hayattan umudu kesmiş bir halde sokaklarda dolşan alişan kişisi "urfalılar kahvesinde" kankası yaman okay ile karşılaşır başına devlet kuşu konan alişan bir tatil yöresinde (sanırım bodrum) amele olarak iş hayatına atılır; inşaatta bütün gün türkü söyleyerek geceleri 1990 dünya kupası maçlarını izleyen şenşakrak ve bonmarşe arkadaşlarının tersine duygulu ve düşünceli bir insan olan alişan arkadaşlarının arasında feci şekilde sıkılmakta ve bunalımlara girer

  alişan ve arkadaşlarının (yaman oktay en başta) en büyük eğlencesi ise -kendi deyimleri ile söylüyorum- bodrum da akşam saatlerinde inşaatlardan çıkarak sahil boyunda "turist karı ayarlamaktır", alişan efendi bir kişi olsa da arkadaşlarının bu eğlencelerine arada katılır güler ama kendisi yapmaz; işte bu turist karı ayarlama turları esnasında alişan ve arkadaşlarının en büyük yardımcısı yine inşaatta kalfa olan bir abilerinden öğrendikleri:

  -bu akşam come disko var cin tonik

  cümlesi olmaktadır; fakat her nedense rastladıkları her alman ingiliz kadına önce hello deyip daha sonra besmelesiz "bu akşam come disko var cin tonik" şeklinde yaklaşan kankilerden hic biri bu mucize yöntemle başarılı olamaz hatta bo bol tokat yerler (burayı ben de anlamadım oysa bu muazzam cümle ile bir çok kadını etkileyip güzel yaz aşkları yaşamaları gerekiyordu ama olmadı neden acaba) işte tam bu anda alişan kendisini uzun süreden beri kesmekte olan dilsiz ama güzel kişi yaprak özdemiroğlu nun farkına varır; yaprak ın ibrahim e samsun sigarası vermesi ile aralarında büyük bir aşk başlar; ama dilsiz zengin bir kız olan yaprak ile inşaatlarda çalışan bir gariban olan alişan arasındaki aşk kolay yürümeyecektir

  (bkz: bu akşam come disko var cin tonik)
hesabın var mı? giriş yap