şükela:  tümü | bugün
 • nlp ve öğrenmeyi öğrenme uzmanı.
 • lisedeki sınıf arkadaşımın babası. yıllar önce üniversiteye hazırlanırken kanal a televizyonunda sevgi okyanusu adlı güzel bir program yapmaktaydı. sayesinde öss stresimi atıyordum, gülerdik, eğlenirdik, komik adamdı vesselam. kızı da güzeldi.

  edit: o naif ve güzel kızını kanserden kaybetmiş vakur baba. kızına rahmet kendisine sabırlar dilerim.
 • katıldığım 'ilham veren öğretmenler' konulu konferansındaki performansıyla, 'ana-babaların beyninin sol kısmı baskındır, çocuklarınsa beyninin sağ kısmı. ana-baba mantıklıdır. çocuğunun hep ders çalışmasını, herşeyi şıp diye anlamasını bekler. ancak çocuklar hayal kurar, duygularıyla hareket eder. işte aile- çocuk sürtüşmesi bundan kaynaklanır' saptamasıyla- eğitim ve aile içi konularla ilgili saptamalarından sadece biri- beni benden alan eğitim uzmanı.
 • benimde katıldığım ilham veren öğretmenler seminerindeki hoş konuşmalarıyla tanıdığım kişidir. tespitleri güzel, güzel ve sıcak bir dille anlatılıyor fakat, ben anadolu çocuğuyum biz fakirdik kısımları biraz abartılmış. seminerde bu konulara en az beş kez değindi, internetten sitesini araştırdığımda aynı şeyleri oraya da yazdığını gördüm. tamam durumun yokmuş acıklı bir geçmişin varmış, sonra bak nerelere gelmişsin, acıtasyon yapmayalım...
 • iyi bir eğitimci-yazar. kısa bir süre evvel, trt haber'de dinledim kendisini.

  birkaç örneğini buraya aktarayım; "ben kadeş antlaşmasını öğrenmişim, ama kardeşimle geçinmeyi öğrnememişim. ne işe yarar!", " hürrem sultanı tanımışız, öğrenmişiz; ama eşim sultanı tanıyamamışım. ne olur!"
 • imamhatip ve ardından ilahiyat mezunu nlp uzmanı. nlp hariç her türlü şeyi anlatıp çıkışta teki 19, topu 60 liraya kitabının satışını yapacak derecede duygu sömürüsü yapıyor. sevimli mi evet sevimli ve espirili ama babaannesinin donundan yapılmış pantolon giymesi, babasının tabutu, biz eskiden çok fakirdik acitasyonu falan derken nlp ile ilgili deyip çaldığı 2 saatimi helal etmiyorum.
 • sevgi bahçesinin bahçıvanı kitabının yazarı.
 • her yerde aynı şeyleri anlatan, uyduruk hikâyelerle duygu sömürüsü yapmaya kalkışan, en alt zekâ seviyesinde göre esprileri olan, aç gözlü bomboş biri.

  bu herifi dinlemek yerine küçük emrah filmleri izleseniz daha faydalı olur.
 • adam eğitim diye bildiğin duygu sömürüsü yapıyor ya la bildiğin.

  kızının kanser oluşu, babasının ölümü, çocukken yatağını ıslattığında onunla dalga geçen arkadaşı...

  yani tamam bunları yaşamışsın, geçmiş olsun da ne gerek var kardeşim milletin duygularını suistimal edip bunlarla kendini dinletmeye...

  verdiği eğitimin başlığı ne olursa olsun anladığım kadarıyla anlattığı örnekler de aynı...eğitim başlığına göre örnekleri de değişmez mi bir eğitimcinin?

  yani şimdi düşünüyorum da bu millet ne çektiyse duygularını sömüren bu tip adamlardan çekti.

  birisi çıktı din tüccarlığı yaptı malı götürdü. birisi çıktı atatürkü kullanarak yatlar katlar aldı. birisi çıktı milliyetçiliği kullanarak yıllarca aynı koltuklarda yıllarca millete ellerini öptürdü. birisi çıktı yıllarca mağdur edebiyatı yaparak milleti mağdur etti.

  ahan da bunun gibi birisi de çıkmış uyduruk hikayelerle milletin duygularını sömürüp eğitim diye yutturup köşeyi dönme derdinde... aynı hikayenin mikro versiyonunu bünyesinde barındıran bir adam işte bu da...

  yaptığı eğitimlerin başlıklarına bilimsel katkılar yapan kişilere bok atmayı ihmal etmiyor ki martavallarının aslı ortaya çıkmasın...

  tanım : (bkz: küçük emrah)