207 entry daha
  • yahu,

su abuk subuk laflarin muhattabi kizin nasil bir adamla evleniyor oldugu konusunda hic endisesi yok.

artik olumune mi asik, gold digger mi tamamen kendi bilecegi is. siz kizin adina duyarlaniyorsunuz elestiriyorsunuz, kiz su an yaldir yaldir gelinlik provasinda orada burada selfie atiyor dusman catlatiyor.

kabullenin, insanlarin oncelikleri farkli. ozellikle de cogu kadin seytanin oglu omen de olsa o adam ekranda gorunduyse unlu olduysa bir sekilde, nasil bir ayi olduguna bakmadan nikah kiyma konusunda duraksamiyor. ayni sey evlilik icin daha da gecerli.

hadi yatin artik kiz bosar kurtulur olan size olur. siz kendinizi dusunun.
  • bu konu ile duyduğum en iyi açıklama: "evde kalma korkusunun, "hayatımın geri kalanını bu odunla mı geçireceğim?" endişesine yenik düşmesi olayıdır."oldu. o nasıl bir avamlık öyle yaaa...
  • adamın derdi kızdan vazgeçmek veya vazgeçirmek yoksa kavgada söylenmez bu laflar.
  • söylediğinin ne kadar cahilce bir şey olduğunu dahi idrak edecek bilgi seviyesine sahip olmadığını göstermiştir.
  • her büyük kentin bazı mahalleleri vardır.
    o mahalleler garp ile şark arasına sıkışmış insanlarla doludur.
    ortalama altı zeka, ortalama altı klasik gen ve tip.
    alişan'ı hep bu mahallenin gençlerine benzetmişimdir.
    alişan b.ktan sesi ve şarkılarıyla biraz para ve ün kazanmamış olsaydı değil o kadınlar, bizim mahallenin bıyıklı ablaları bile bu adama selam vermezdi. ve en önemlisi bu adam sürekli "güzel kadınlardan bahsetme eğilimi ve en güzeller benim" klişelerinden söz edemez, bizi de 20 yıldır buna maruz bırakamazdı. kendini komedyen sanması ve kamera gördüğü her yerde espri yapma saçmalığından söz etmiyorum bile. adamın yaşı olmuş 40, hala şaka ayağı ile lafını bilmemezlik yapıyor. nişanlısı da kusura bakmasın gözlerinden hala " ben karı istireem" bakışlı alevler çıkıyor.
    bu tip insanlar gerçek aşkı bulmadan ölecekler.
    ticareti severim de insan tüccarlığının en yalın örneğidir bu adamın evlenmesi. sipariş usulü. kafası karışık. yetmemiş gibi. oysa bilmelidir ki o kadın ona fazla. her kadın ona fazla mahalleli çocuk.
    ha bir de, komik değilsin bro.
  • kendi düşen ağlamaz. körler sağırlar misali. birbirine münasip. acun gibi, ağaoğlu gibi. bu hanım ablalar için üzülmeye değmez, bile isteye kölelik. şan şöhret için, para için. ben mecbur kalıp evlenen ve hayatı alt üst olanlar için üzülüyorum.
  • şimdiye kadar neden evlenemediğinin belgesidir.
  • şu açıklamaları yapan adamla evlenmektense, evde kalmak evladır.
  • neden üzerinden bu kadar infial yaratıldığını anlamadığım demeçler bütünü. evlilik denen artık "proje" haline gelmiş "kurum"un kendine düşen tarafını yerine getiriyor adam işte. senelerdir erkeği parasına, fiziksel özelliklerine, maçoluğuna, gücüne, konumuna göre "adam"lık sınıfına, evlenilecek damızlık çizgisine sokup işleri hep bu olgu üzerinden yürütür, kız alma/verme gibi bir âdet oluşturur, yetmezmiş gibi evlilik programları gibi gudubetler yaratırken bir sorun yok da adam evlenmek istediği kadının kendince özelliklerini sayınca mı tu kaka? beğenirsin beğenmezsin, uygulama kardeşim sen o zaman. tutup "herkes böyle yapsın" mı demiş adam, canı nasıl isterse kimi paşa gönlü kabul ederse öyle evlenir size ne yahu? bıktım şu pozitif ayrımcı ikiyüzlülüğünüzden.

üstelik burada kadını korunmaya muhtaç bir varlık durumuna sokmaktan şikayet ediyorsunuz ama sözüm ona alişan'dan alıp sizin koruduğunuz söz konusu kadın ağzını açıp iki laf etmedi, ironinin de tillahı.

ha bu arada "alişan'ın soyismi mi varmış?" esprisi de baydı. evet canım var. tıpkı kayahan, nilüfer, hümeyra, teoman ya da madonna, prince, usher ve hatta gerçek ismini kullanmayan pink gibi alişan'ın da soyismi var. cidden merak eden google'dan arar bulur, 5 saniyeni almaz.
  • alişan işte isim analizinde bile belli bir karakterden yoksun. esra erol uyanık kadın kardeşiyle vardır bir planları bence tekmeyi basacaklar yakın zamanda. alişan 'ın kekoluklariyla prim yapıyorlar. 1 ay öncesine kadar tanımazdım ben o kızı şimdi program yapsa bilirim. amaç bu ;) bi yerlerde dursun bu
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap