şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gaelic dilinde (emin diilim) alexander (iskender) anlamına gelen ad. meşhur örnekler:

  alistair maclean (yazar)
  alistair mcgowan (bozar)
  alistair david blair cook (benim kanka, ilerde meşhur olur)
  alistair sicksallastair (bunu da ben attım)
 • aleister şeklinde şemal bulmuşluğu vardır.

  (bkz: aleister crowley)
 • dragon age adlı oyundaki ilk companion larınızdan biri.
 • maganda kurşunu ile ölen , 2,5 yaşındaki bir ingiliz çocuğu. alistair grimason.
 • orzammar'ın dehlizlerinde, bütün party yeri öpmüşken ayakta kalıp küffara kılıç savuran son nefer.
 • bizdeki cumali'ye karşılık gelir.
 • salaklık konusunda caramon majere ile yarışır derecede olan piç prens. kral olunca bir " neden beni kral yaptın oç. " demediği kalıyor.
 • iyi ilişki kurmak gayet kolaydı bu piç kralla ta ki ben red cliff'te arl eamon'un çocuğunu öldürmeye karar verinceye kadar. orada iki kelime etmeyen herif kamp yerine varır varmaz başladı "yok niye çocuğu yaşatmadın, yok ben onun turşusunu kuracaktım" kafa ütüledi resmen. güzel güzel anlatmaya çalıştım başlarda "bak sarı pipi o çocuğa cin kaçmış artık hayır gelmez ondan hem kim uğraşacak şimdi büyüyle büyücüyle falan. dünyayı kurtarmaya çalışıyoruz şurda sikmişim veledin tekini, koy götüne rahvan gitsin" diye ama dinlemedi. bir daha da aramız düzelmedi. gruptan atacaktım da işte adamın ankara'da tanıdıkları vardı.
 • dragon age'in merhametli tank prensi. bu eleman yanınızdayken öyle gerçek kötüler modunda takılmayın paso ayar yiyorsunuz.

  kendisi kral maricin piçidir. annesi sarayda hizmetçi filandı zannedersem. anasından kalan bir kolye var, zamanında duvara atıp parçalıyor. o kolyeyi arl eamonun çalışma masasının üstünden alıp buna verirseniz böyle bir duygulanıyor filan. arl eamon tarafından yetiştirilmiştir ama öyle prens diye göklere çıkartılarak değil bilakis ahırda samanların üzerinde yatarak büyümüştür. zaten bir zaman sonra chantrye gönderilmiş, duncan onu yanına alana kadar da orada kalmıştır. chantryde büyüdüğüne bakmayın pek dindar bir tip değil, orada ki yaşamının yarısı ceza niyetine bulaşık yıkamakla geçmiş. zaten tam anlamıyla yemin edip templar olmadan grey warden oluyor. ama sağlam bir vicdanı var. goygoycunun allahı olsa da duncan dediniz mi gözleri doluyor yavrucağın. ki zaten en büyük açlığı aileye. bu yüzden arl eamona ve duncana bu kadar değer veriyor. çirkef bi kız kardeşi var bu arada. fadedeki kabusunda bu kız kardeşi de, aileye duyduğu özlemi de net olarak görebilirsiniz. tabi ne kadar mal olduğunu da. lan arkadaş sten güçlü eleman direk anladı mevzuyu. morrigan desen fadei cebinden çıkarır. bi bu mal ikna olmadı fadede olduğuna. neyse, adamda royal blood var ama saray yaşından da kraliyet işlerinden de nefret ediyor. ben sırf o kadar hırslı biri tahta oturmasın diye kraliçeye siktiri çekip bunu oturttum ama gelip yarım saat fırça attı. adam da lider vasfının zerresi yok. zira morriganın da dediği gibi size karşı gereksiz bir "buyur usta" tribinde. halbuki kendisi bizden daha kıdemli bir warden. ancak son savaş öncesi yaptığı konuşmayla durumu biraz toparlıyor.

  "for ferelden! for the greey wardeeeeen!"