şükela:  tümü | bugün
  • herhangi bir internet sitesinden alışveriş yapınca kesinlikle hangi kargo firmasıyla gönderileceği belirtilmesi ve hatta alternatifli kargo firmalarının seçenek olarak sunulması gerektiğini düşündüğüm durumdur.

hemen hemen herkes bulunduğu noktada kargo ile ilgili teslimat problemleri yaşıyor. bu yüzden satıcı nefret edilen kargo firması ile çalışıyorsa o satıcı seçilmeyecektir. bu sayede işe yaramaz kargo firmaları yüzünden sinir krizi geçirmeyeceğiz.
  • bende bu durumdan şikayetçiyim misal bizim burada ptt leş gibi çalışıyor eğer sipariş verdiğim ürünün bu kargo ile kargolandığını görürsem anında iptal edip başka mağazadan alıyorum uğraşsınlar banane aq.

edit: bazı kişiler tüm firmalar aynı demiş firma bazında haklı ama şube bazında haklı değil bazı şubelerde öyle insanlar çalışıyor ki adamlar iyi hizmet veriyor.
    yurtiçi genel bazda kötüyse bizim buradaki şubesi 10 numara çalışabiliyor yada en basitinden yurt içi hemen alt sokağınızdayken mng kargoya gitmek için 20-30dk yürümeniz hatta bir araç ile ulaşmanız gerekebiliyor.
  • makul bir talep olarak gördüğüm başlıktır. aslında benim alışveriş yaptığım sitelerde genellikle bir yada iki kargo seçeneği oluyor. genelde bunlardan birisi ile anlaşma yapıldığı için ücretsiz oluyor ve o ücretsiz kargo seçeneğine kayıyor elim her zaman.
  • aynı bokun turuncusu firmalar olduğu sürece neyi değiştireceğini merak ettiğim seçim.
  • kargo şirket sahapları hadi saraya hak aramaya
  • -aa süper, istediğim ayakkabı indirime girmiş. hemen almam lazım. ... evet, ödeme... evet. hımm. hangi kargo firması? neyi seçsem acaba. hangisi kargomu bana getiremese. hangisi beni evde bulamasa... çok kararsızım. yardımcı olur musunuz memetali bey?
  • aynı işlemin iade sırasında da olmasını düşünüyorum. örnek: hepsiburadadan bir iade başlattım karşıma sürat kargo geldi ?? şubeye gitmek için 1 saatimi ayırmam gerekiyor. peki arka sokağımda farklı firma varken neden bunu yapmalıyım.
    not: adres vermeyip iade kodu verdiği için mecburen belirttiği kargoya vermek gerekiyor