şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda girdiğim market ve mağazaların istisnasız tamamında yaşadığım, 21.yy‘a yakışmayan rezalet.

her şey geçen pazar günü tıraş bıçağı ve süt almak için yolumun üstündeki markete uğramamla başladı. alışverişimi yapıp ayrıldıktan sonra atm‘den para çekeyim dedim ve aldığım ürünlerin fiyatı kadar bedelin hesabımdan çekilmiş olduğunu farkettim. önce tesadüftür diye düşünerek kafamı takmadım fakat bugün kitabevinden tezim için aldığım kitapların bedellerinin de hesabımdan düşüldüğünü anlayınca doğal olarak sinirden deliye döndüm. gerekli mercilere şikayet etmeden önce birkaç marketi ve mağazayı daha deneyeceğim, eğer aynı şey başıma gelirse yasal yollara başvuracağım konusunda kimsenin şüphesi olmasın. böyle bir rezalet kabul edilemez. aynı sıkıntıdan muzdarip olan bireylere tavsiyem; bu işin peşini asla bırakmasınlar.

edit: tabii ki de banka kartı kullandım. çünkü kredi kartı kullanırken de yaptığım alışverişlerin hesap kesim tarihinde ekstreye yansıdığını fark etmiştim. o da ayrı bir rezaletin konusu zaten.
  • kredi kartı yerine bankamatik kartını kullanan bir yazarın hezeyanı.
  • doğruysa, bundan sonra karttan çektirmeyeceğim demektir. annem, ordan çektirince para gitmiyor mu sanıyorsun diyordu da inanmıyordum, alışverişe çılgınlar gibi devam ediyordum. annem yine haklı galiba.
    puanım 9.
  • tez e biraz ara ver arkadasim. kafan karismis sanki.
  • kaka yaparken götümüzü açmak zorunda kalmamızdan daha rezalet değil.