şükela:  tümü | bugün
  • aslında tamamiyle kurmaca bir durumdur. bu işten para kazanan insanlar tarafından kadınların zihinlerine yerleştirildiğini düşünüyorum. "alışveriş çılgınısınız" düşüncesi kazındı ve bu işten para kazanan adamlar sırtlarını koltuklarına dayayıp ceplerini doldurmaya başladı. geçen gün x avm'sinde gördüğüm manzara bu sonuca varmamı sağladı. yazık tek bir personel bir masada ki ürünleri katlamaya çalışırken kadınlar sanki daha önce hiç giyinmemiş ve ya tedavisi olmayan bir hastalığın ilacını bulmuş gibi personelin özenle katladığı masayı dağıtıp gittiler. personel arkadaşımızın kadınların arkasından attığı bakış tarihe geçerdi.
  • bu tip bir şeylere aşırı bağımlılık gösteren insanların mutlaka hayatlarında dolduramadıkları ya da kontrol edemedikleri boşluklar vardır. bunu dengelemek adına abartılı alışveriş, aşırı yeme, aşırı spor yapma eğilimi gösterebilirler. alışveriş özellikle günümüzde çok kolay ulaşılabilir olduğundan (hatta evden bile çıkmadan) artık insanlar için kolay bir rahatlama yöntemi haline geldi. günümüz kadınları da eşleriyle/sevgilileriyle olan problemlerini ya da günlük yaşamın rutin sorunlarını bastırmak için gözü dönmüş bir şekilde soluğu her adım başında nasılsa bir tane bitiveren alışveriş merkezlerinde soluğu alıyorlar. mağazalardaki bu gözü dönmüş, bir bez parçası uğruna birbirlerini ezen insanlarla hayatlarında bazı şeyleri oturtamamış insanlar hep bir paralellik halindedir. çünkü gerçek hayatta alamadıkları hırslarını adeta buralardan çıkartırlar.
  • ben de bazen iyi bilmediğim bir yere gittiğimde kayboluyorum. dön dolaş bir şekilde yolumu buluyorum.
  • mango ya ve sezon indirimlerine taparlar
  • bugün massimo dutti'de indirim başlamış. girip bakayım, varsa bir iki parça bir şey alırım dedim. kapıdan girmemle kadınlar kısmında adım atacak yer olmadığını gördüm. erkekler kısmına bir geçtim, orası da kadın dolu. erkek ürünlerini inceliyorlar. iki dakika bakayım diyorsun, yok ne mümkün. yer vermiyorlar ki. bütün mağazayı domine etmişler. erkekler reyonunda hareket edemiyorsun. ancak onlar orayı terk edecek öyle bakacaksın.