şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yanlış anlamayın bu ben degilim..
 • battle angel alita* adlı anime'deki ana karakter,ve aynı zamanda 1 sözlük yazarı.
 • elv ile beraber takındıkları gizemli tavırlar ile kendimi hızla dönen bir entrika çarkının göbeğine düşmüş ve merkezkaç kuvvetiyle aynen geri püskürtülmüş hissetmemi sağlayan suser.
 • battle angel alita ismiyle bilinen manga'nın eşsiz kahramanı alita, dr ido tarafından tamir edilmiş bir dişi cyborg'tur. geçmişini hatırlamaz fakat geçmişinden kaynaklanan akıl almaz bir gücü vardır. sevimli ve uysal görünür fakat bağımsızlığına, kendini yaratan insandan bile vazgeçecek kadar düşkündür. inatçıdır, gururludur, kendine güveni tamdır, delicedir. arkadaş uğruna canını verir, debelenir, onları korumak için didinir. korkaklara, kendini beğenmişlere karşı tahammülsüz ve acımasızıdır. düşmanına acımaz, mutlaka öldürür.

  vücudu başı dışında silah doludur. sağ omuzundaki plazma jenaratörü, ürettiği ısıyı işaret ve orta parmaklarından rakiplerine yönlendirmesine müsaade eder. humanoid cyborg'ların sadece tek bir türü için geliştirilmiş, ölümcül dövüş sanatı panzerkunst biliyor ve kemerinin arkasında ara sıra kana buladığı bir bıçağı var. hafıza kaybı ve kendi kendini tamir edememesi de en önemli zaaflarıdır.

  masumiyeti, coşkusu, cesareti, cazibesi, hayallere nazır bir dişi olmasının yanında, araştırmacılığı, yardımseverliği ve sorgulamaları, sorgulayarak kendini araması alita'nın izleyeni kendine çekmesindeki asıl unsurlar.

  o da olmadı (bkz: battle angel alita)
 • fragmanı yayınlanmış bilim-kurgu aksiyon filmi. sabırsızlıkla bekliyoruz efendim.
  fragman
 • şubatta vizyondaymış. türkiye'de inş aynı tarihte vizyona girer.

  bekliyoruz seni alita !
 • tür olarak "ergen bilim kurgu" olarak sınıflandırılması gereken film. tam distoptik evrende kafamı açarken gelen ergen tavırlar beni benden aldı. uzun zamandır beklediğim bu filmi beğenmediğim için üzüldüm. 3d olarak izlediğim için üzüntüm çifte kavrulmuş oldu çünkü 3dlik bir bölüm yok.

  animasyonlar mükemmel. bazı yerlerde "gerçek mi lan bu" dedim. tabi ki içimden dedim çünkü arkamda oturmayı beceremeyip, koltuğumu tekmeleyenler gibi saygısız değilim.
 • izlemeye değer ve arkası gelecek bir animasyon olmuş ..
 • captain marvel'dan daha çok sevdiğim, içinde feminist ya da salak saçma sjw öge barındırmayan ama trailerda gördüğümden sönük kalan ya da epey eksiği olan bir film.

  kocaman bir konuyu 2 saate indirgiyorsanız, devamını çekmelisiniz arkadaş.

  cameron ve rodriguez gerçekten de becerdiler, haklarını yememek lazım!