• --- spoiler ---

görsel olarak tatmin edici olsa da, hikaye anlatımı olarak ne yazık ki klişe tabirle "duygu bana geçmedi"

ısrarla zalem'e gitmeye çalışan hugo kafasını hala anlamış değilim mesela.

--- spoiler ---
  • yanlış anlamayın bu ben degilim..
  • proporsiyonu bozuk goz boyutuna sahip, humanoid ya da sayborg tadindaki uber guclu savasci ablamizin, aslinda ne kadar da insanimsi, ne kadar da sefkat dolu vicdanli olabildigini anlatan, bilim kurgumsu cocuk filmi. (manga orjinali degil, bu film oyle)

yani izlence keyfi olarak film 10 numara. gayet gideri var. ama derinlik dersen, altyapi dersen, hikayenin ozgunlugu ve anlamliligi dersen, hmm yok oyle birsey. baya cukumsu ergen eglencesi iste.

ozetle produksiyonuna para harcanmis, sekilli bilim kurgu gibi duran, kolpa da olsa, tam bir holivud blockbuster filmi ariyorsaniz, izler gecerim, keyfime bakar, eglenirim diyorsaniz, aradiginiz film bu. bu anlamda, gayet nefis. ama icerik ve hikaye olarak bir ready player one bile degil.

bi de olm, bu sayborglari yapmissiniz, elemanlar ustune konan sinegi bile hissediyorlar, ama alayinin cuku ya da kukusu yok. bence cok ayip olmus. robotlar skismesin mi amk? mal gibi asik filan olup nabiolar sonra? eh haliyle hugo neden kizi zklemedi? e hugo naapsin anasini satiyim, cok hisli, pek duygusal, son model teneke ablayla evcilik mi oynasin? mal misiniz afedersiniz.

simdi aranizdan bazi andavallar cikip diyebilir ki, hersey seks mi? bak kuslar cicekler, bak duygular ne guzel ehehe diyebilir. nasil seksin olmadigi dunyayi, boyle yok sayarsin, boyle okuz olabilirsin diyebilirler. siz kendinize durust olmaya basladiginizda gelin konusalim. cunku evet, seksin olmadigi dunya gayet skime benziyor. aksini iddia eden baya yalancinin en onde bayrakla kosanidir.

seni cok seviom askim, sana kalbimi veririm, ama gotumu vermem cunku yok tadindaki kisimlari olmasa, daha guzel bir film olurmus.
  • tür olarak "ergen bilim kurgu" olarak sınıflandırılması gereken film. tam distoptik evrende kafamı açarken gelen ergen tavırlar beni benden aldı. uzun zamandır beklediğim bu filmi beğenmediğim için üzüldüm. 3d olarak izlediğim için üzüntüm çifte kavrulmuş oldu çünkü 3dlik bir bölüm yok.

animasyonlar mükemmel. bazı yerlerde "gerçek mi lan bu" dedim. tabi ki içimden dedim çünkü arkamda oturmayı beceremeyip, koltuğumu tekmeleyenler gibi saygısız değilim.
  • bol kepçe; cgi; şölen; kusursuzluk adına; büyük emek; saatler; harcandığı; keza; her yaştan; kitleye; bunun başarıyla; yansıtıldığı; detaylar üstünde; hassasiyetle durulduğu; oldukça etkileyici; karakter; modellemeleri; yaratılan; dünya; hakeza; her kare; ressam; tablo; hassasiyeti; edası; ile; işlenmiş; james cameron ve robert rodriguez; ikilisinden; hayallergücü lehine; altın gol; adeta; hiç böyle; bir şey; görmedim; aynı; avatar; sanki; gelecek zaman diliminden; kaçıp gelmiş; sağlam bir parça; en insan varlık; üstelik; duygusal; muhteşem; koreografi; eşliğinde; hayallergücü; salı sallanır; canım uff mu oldun yoksa; dublaj sanatımız; ile; uçarak; say; ki; alitalia; zirve'ye; çok beğendiğim; olmuştur; işte; o derece!
  • izlemeye değer ve arkası gelecek bir animasyon olmuş ..
  • alita: battle angel cgı fest olmuş. görsel olarak etkileyici fakat geri kalan şeyler “eh işte” dedirtiyor. james cameron/robert rodriguez ikilisinden daha iyi bi şey bekliyor insan galiba. bi de insan ve robotun aşkından gına geldi artık, yeter yeter. motorball olayı çok tırttı.
  • canınızın sıkılmayacağı aksiyonlu ve akıcı bir bilim kurgu filmi.

--- spoiler ---

kız kılıcı aldıktan sonra önce koca sayborgu sonra da filmin sonunda gözyaşını ikiye böldü. filmde en beğendiğim sahne de kızın gözyaşını ikiye bölmesiydi zaten.
    --- spoiler ---
  • bir aşk iki hayatı izleyeceğimize alita yı izleyelim dedik ama ergen repliklerden yine kaçamadık. 3d izlemeyi sevmesem de bazı sahneler çok gerçekçiydi. alita nın koca gözleriyle bana benzediğini duymak hoşuma gitmedi değil^^ robottu falan ama tatlış çekiciydi kızımız. ergen repliklerini görmezden gelirsek biz beğendik ikincisi çıkarsa gider miyiz sanırım gitmeyiz. bir aşk iki hayata mı gitseydik acaba en azından ucuz bir romantizm yaşardık^^ hehe şakaydı tabisi.
hesabın var mı? giriş yap