şükela:  tümü | bugün
 • yakında vizyona girecek olan yavuz turgul ve ömer vargı imzalı "kabadayı" isimli filmin müziklerinde de o özel sesini duyabileceğimiz vokal.
 • hem bir ki üç grubundaki performansı hem de kendi sitesinde dinlediğim şarkılarıyla her tür müziğin hakkından gelebilecek nadir şarkıcılardan olduğunu düşündüğüm, hem kendi hem sesi şahane varlık. böyle sesleri dinledikçe insan bazen yanlış ülkede doğduklarını düşünüyor. yurtdışında olsa ismini çoktan duymuş olurduk eminimki.
 • gectigimiz hafta olay tv'deki gecenin rengi isimli bir talk show'a konuk olmustur. bir albumu olmadan ve amiyane tabirle meshur olmadan yapimcilarin dikkatini cekmeye baslamasi cok onemli ve saglam bir altyapisinin oldugunun gostergesi. programda kendi sarkilarini seslendirdi. ozellikle dokun bana isimli bestesinin sozleri cok etkileyici.
 • müzik direktörlüğünü kıraç'ın yapmış olmasına rağmen güzel bi eserle arzı endam eden şarkıcı.

  aşk kokusu: http://www.youtube.com/watch?v=_ceuipchhcu

  http://www.aliyemutlu.com/
 • 2012 yazında dinlenecek şarkıların başında gelen yana yana adlı hoş bir parçaya sahiptir.
 • bir şakira değil.
 • tadımlık çalışmalara imza atmayacağını bir düş kurdum isimli ilk albümünde de ispatlayan, sesi müthiş, yorumu çarpıcı müzisyen... keşfedin, keşfettirin derim..

  bilmeyenler için basın kitinden copy paste yapıyorum:

  "bulgaristan doğumlu aliye mutlu, istanbul üniversitesi devlet konservatuarı opera-şan bölümü mezuniyetinin ardından ingiltere’de müzik yolculuğuna devam etti. yurtdışında pop müzik vokal etkinlikleri, yorum ve repertuar üzerine çeşitli çalışmalar yaptı. türkiye’ye döndüğünde bir şiir albümünde 2 şarkı seslendirdi. “ne de olsa çocuk” isimli uzun metrajlı sinema filminde oynadı ve aynı zamanda filmin müziklerini seslendirdi. 2004’te halıcı midi yarışmasında seslendirdiği “zümrüt” adlı beste ile 2.oldu. galatasaray itm okulunda özel dersler verdi. 5 kadından oluşan ‘’bandaliye’’ isimli grubu kurdu ve özel davetlerde solist olarak sahneye çıktı. ahmet ümit’in “aşk köpekliktir’’ müzikali’nde oynadı ve ardından almanya’ya gitti. hip-pop çalışmalarında bulundu. döndüğünde “hayatım sana feda” isimli dizide rol aldı. aliye mutlu, 2007’de gösterime giren ve başrollerini kenan imirzalıoğlu, şener şen ve aslı tandoğan’ın oynadığı ve müziğini walken beladi’nin yaptığı ömer vargı filmi “kabadayı”nın solo şarkılarını seslendirdi. halen imaj stüdyolarında , disney channel türkiye, sinema ve dvd olarak yayınlanan walt disney filmleri ve çizgi filmlerin şarkılarını seslendirmekte ve dublaj yapmaktadır.
  müziklerini kıraç’ın yaptığı “karadağlar” ve “aşk ve ceza” adlı dizilerde “gözün arkada kalması”, “canım yanıyor”, “ayrılalım” ve “gül hayat” adlı şarkıları seslendirdi. 2011 yılında albüm hazırlığı devam ederken çıkan ve sözü&müziği kendine ait olan “aşk kokusu” şarkısıyla ve hakan yonat tarafından çekilen klibi ile müzik severlerle digital ortamdan buluştu. ve müzikle dolu hayatında kurduğu düş gerçek oldu… kendi söz ve besteleri ile birlikte değerli müzisyenlerle çalışan aliye mutlu, nevzat yılmaz aranjörlüğünde “bir düş kurdum” albümünü müzik severlere sunuyor. albüm fotoğrafları zeynel abidin ağgül tarafından çekildi."
 • balkan harbi 1912 - 1913 belgeselini mükemmel yorumuyla şenlendirmiş sanatçı.

  belgeselin sonundaki drama köprüsü yorumunu duyuca bir sempati duymuştum kendisine. sonra araştırdım ki bizim toprak çıktı. kan çekiyor bea.

  drama köprüsü yorumu için tık.
 • piatango albümünde duyup bayıldığım şarkının ve sesin sahibidir.

  böyle güzel kibar bir sessss
  şarkının başına aldanmayın.