şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: zemzem)
 • antakya kızıldağ sudur. (8.5 değeriyle ) içiyoruz güzelleşiyoruz
 • (bkz: limonlu su)
 • (bkz: saçmalık)

  anlamış değilim bu işin mantığı nedir. mide asidik ortam. ph gerçekten yüksek bile olsa mide tampon ortamlarında nötralize olacaktır. abartıp kostiği katı halde lüpletirseniz de midenin ebesine selam etmiş olursunuz...

  böyle şeylerden uzak dur ey kilo vermek isteyen sözlük yazarı. derdin kilo vermekse bunun çok daha kolay ve zahmetsiz yöntemleri var, üstelik diyetisyen denilen meslek grubuna çuvalla para bile dökmeden...
 • insan sikmenin en incelikli yöntemlerinden biri.
  http://3.bp.blogspot.com/…-wl4mpvik/s640/adiet1.jpg
  ağır hipsterlar tüketir bunu. pek çoğu da kuir olurlar. ya da bu kuirlere özenen hafif toplu bayanlar felan. yapmayın.
 • alkali su faydaları, detoks için mükemmeldir, antidoksan zenginidir, enerji verir, kalsiyum, magnezyum, sodyum gibi yararlı mineraller içerir, sindirim ve vücudun ph dengesi için faydalıdır.
 • enerji veremez. kemosentetik bakteri falansanız o ayrı tabii.
 • kemo ne?

  neyse, yeni çıktı bu da amk. suya birşeyler damlatınını gördüm lan, allah çarpsın. alkali damlatıyorum falan dedi uzun uzun anlattı da o arada bir göte kilitlenmiştim böyle buğulu buğulu sesler duydum. sessizlik olunca da "haa iyiymiş" deyip soğuk, bardağı terlemiş biramdan büyük bir yudum alıp "alkalinin amına koyim" dedim.
 • insan vücudunun nasıl işlediğini bilmeyen cahiller, şarlatanlar ve gün teyzelerinin dediklerine bakmayın. alkali su düşük dozda da olsa, sahtekarlık içerir.
  http://en.wikipedia.org/wiki/gastric_acid
  bakın burada mide ph'ı, 1,5-3,5 arası olur diyor. ph'ı 8'e getirilmiş bir litre suyla mide ph'ını yerinden bile kımıldatamasınız. hırbolar. bu değerler logaritmik. 1 ph ile 2 phı karıştırdığınızda 3 ph etmiyor, ortalaması 1,5 olan bir sıvı da olmuyor eldeki. ph'ı 1'e biraz yakın, (1 ile 2 arasında bir yerlerde olan) bir değer çıkıyor. içinde mide asidinin milyonda biri derişiminde oh- iyonu taşıyan bir bardak suyla mide asidini gıdıklayamazsınız bile. o sudaki alkalinite bağırsaklara bile nüfuz edemez.

  kan ph değeri dalgalanmasına izin verilebilecek bir şey değildir. vücut sıvılarının keskin ph değişimleri yaşamaları ani ve geri dönüşsüz ölümlere yol açacağından, bu değerlerle oynamak mantıklı (ve de diğer bazı sebeplerden mümkün) değildir.

  kanda asidite hafifçe yükselmeye başladığında kemiklerde depo kalsiyumdan salım olur. alkali kalsiyum kanda dengeyi sağlar (sonuçta kemikte kalsiyum kaybedersiniz). kanda alkalinite artınca, böbrekler buna sebep olan iyonları daha hızlıca atar, idrarınız alkali hale gelir... ama kan ve diğer vücut sıvıları kendi dar çalışma aralıklarının dışına çıkmaz, çıkamaz, ölürsünüz, kör olursunuz yıvrıııım..

  şimdi şu linke bakın;
  http://www.quackwatch.com/…edtopics/dsh/coral2.html
  ve bi siktirin gidin çay koyun. alkalize edilmemiş suyla olsun.
 • sürahiye dilim limon, şeftali falan atarak gerçekleştirdiğim eylem. gerçi o şekilde alkali oluyor mu, bilmiyorum, suyun tadını çogzel hale getirip, ferahlattığından yapıyorum ben daha çok. ama son zamanlardaki aşırı filtre kahve düşkünlüğüm ve meyve detokslarına artan ilgim de beni endişelendirmiyor değil. entel olucam diye yanlışlıkla vegan olmaktan çok korkuyorum sözlük.