şükela:  tümü | bugün
 • alarko inşaatın etilerdeki lüks sitesi. içinde hillside ve parliament cinema club var.
  (bkz: hillside)
  (bkz: alkent 2000)
  (bkz: parliament cinema club)
 • rastlayabileceğiniz bir çok son model arabayla fuar tadı da veren, sitenin önündeki otobüs durağında beklediğinizde bazı site sakinlerinin size uzaylı gibi baktıkları yerleşim ve paylaşım alanı. arka tarafında kalan yürüyüş parkurunda hareket halinde eşofmanlı birçok kişiye de rastlanır.
 • can çobanoğlu'nun yaşamını sürdürdüğü site.*
 • istanbul un bu kadaar göbeğinde* yersizlikten ötürü artık site tarzı yaşama mekankanları yapılamayacağından, belki olduğundan 10 kat daha pahalı evlerin olduğu bir yerdir. zira istanbul un revaçta olan semtlerinde oturmak artık ev yapacak yer olmadığından bu derece pahalıdır.
 • ağaçlığa bakan evlerinin piyasa merkezi sayılan alkent çarşı ve hillside tarafına bakanlara göre nispeten ucuz olduğu, ünlü simalarla birlikte bir çok paralı ayıya ev sahipliği yapan site -ünlü ünsüz bu kategoriden tenzih edilmemiştir herkes parası olan bütün ayılar bu kategori dahilindedir. bu ayılar çatı katındaki evlerinden aşağı tırnak keserken, yasak olmasına (ve mutfaklarında hali hazırda kapalı bir mangal bulunmasına) rağmen bahçede mangal yakıp komşularını yatak odalarında kebap salonunda oturuyormuşçasına hissettirirken, hız tümsekleri arasında sürat yaparken, tek yön olduğunu bile bile ters yönden çıkmaya çalışırken, jiplerini kaldırıma çıkararak park etmeye çalışırken görülebilirler. ancak ve ancak şu durumlarda kesinlikle göremezsiniz: sabahın üçünde susmak bilmeyen araba alarmı uykunuzdan uyandırdığında, balkonda kapalı kalan köpek saatlerle havladığında, yürüyüş yolunun orta yerinde taze sıçılmış bokla burun buruna geldiğinizde..
 • bu sitenin içerisinde house cafe diye bi mekan bulunmakta, tenis kortlarını hemen üstten gören. öğle vakti cafe'deyken tenis oynayan bayanları görünce akla direkt olarak 80'li yıllar hülya avşar filmleri gelir.
  sanki birazdan avşar kızının tenis topu yandaki inşaata kaçacak ve inşaata gelen topu vermek için inşaatan ibo çıkacak, sonrasında hülya avşar inen gözgöze geldikten sonra kortun etrafında ellerini arkasında birleştirir vaziyette ağır ağır volta atarken dönüp söze "mavi mavi masmavi" diye başlayacakmış gibi gelir.
 • eskiden içinde bir adet de mezzaluna bulunan yer. evime en fazla 5 dakika uzaklıkta olsa da şimdilerde sinemasına bile uğramaz oldum, halbuki çocukken içinde bulunan kazık oyuncakçıya sırf bakmak için ne çok girerdim.
 • bayram tatili nedeniyle adeta terkedilmiş meksika kasabasına dönmüş, hillside çıkışı starbucks'ta kahve içen* üç dört çift dışında yaşam belirtisi kalmamış site.
 • 2+1 evlerin 750 bin dolar olduğu site. en komiği sitenin karşısındaki evler"alkent sitesi karşısı" diyip aylık 4000 tl kira istemeleri. sanki deniz manzarası...