şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilgili video

  istanbul'da geçen olayda sefaköy'den mecidiyeköy yönüne giden metrobüste, ayakta kalan bir kadın yolcunun tartışma görüntülerini izleyen wtfman nickli üyenin yaptığı yorumu, sizlerle paylaşmak istiyorum.

  son zamanlarda türkiye'de kadın olmak başlığı altında cok fazla buna benzer fikirin beyan edildiğine şahit oluyorum, bakalım ekşi sözlük ahalisi nasıl yorumlayacak?

  ilgili yorum:

  gecenin bi yarısı olmuş ama, gittim üşenmedim kendime üyelik açtım. daha önce
  üyeliğim vardı ama uzun zamandan sonra siteye tekrar girince dayanamadım yazmak
  istedim. ama gel gör ki yorum yazılıcak kutunun (text-area kısmı) boşluk tuşu çalışmıyor.
  o yüzden bi txt oluşturup oraya yazıp sonra bu siteye yazıcam.
  öncelikle heralde lise yıllarımdan beri şu siteye girmemin tek amacı benle ortak
  düşüncede olan yorumları okumak ne ekşideki ibneler, ne incisözlükteki ergenler gibi
  yorumlar görmedim. şu sitedeki yorumların, tamamı ciddi ciddi zeka seviyesi ülke ortalamasının kat kat üstünde... (dünyadaki en zeki gorilin ıq seviyesi 86, türkiye ortalaması 89 olunca böyle düşünüyo insan.)
  gel gelelim neden bu videoyu görünce neden patladım. çünkü etrafımda bu ülkede kendimi ve derdimi ifade edebileceğim tek bir insan evladı yok.
  herşeyin en başında bu ülke içerisinde her zaman kadınlar eziliyomuş gösteriliyo.
  kadınlar her zaman haklı. kadınlar her zaman her türlü iş kolunda en rahat şekilde çalışıyo. gel gelelim asıl olayı. ulan bu ülkede üniversite okurkan harçlığımı çıkartayım
  diye inşaatların tepesinden düşüp ölenler erkek, bu ülkede en zor işlerde en ağır işlerde
  çalışanlar erkek (kendimden biliyorum yazları ağzıma sıçılıyodu amk), bu ülkede her boku yapmak zorunda olan erkek. ama bu anasını sattığımın ülkesinde nedense ezilen hep ülkedeki varoş, kendini geliştirmeyen, hayatı instagramdan ibaret sanan, 2 satır kitap okumayan, satın aldığı kitabın ilk sayfasını instagrama atan karılarla dolu. neden amk neden ?
  ülkedeki karıların tiplerine bakıyorum yüzüne sıçmışım gibi, fizik-vücut yok ego tavan amk. hele şu son zamanlarda artan taciz olaylarında, kadının beyanı esas bi kadına göz ucuyla baksak, beni taciz etti dese linç edilip ölücez. (özellikle şu sıralar kadınlara en ufak şekilde yaklaşmamaya çalışıyorum toplu taşıma vb. araçlarda)

  bunun dışında kendim uzun düşünce ve okuduklarım, araştırdıklarım sonucunda ateist düşünce yapısına sahip oldum. hiç bi inancım kalmadı. ulan ülkedeki karıların u müslüman ve kitaplarında geçer en büyük günahlar kul hakkı-dedikodu ve itiraf galiba dünya
  üzerinde en çok dedikodu yapan hatta tek dedikodu yapan kadın güruhu bizim ülkemizdeki kadınlar.
  bunlar dışında yaşadığım olay bundan bi kaç gün evvel metrobüste karşımda leş, varoş bi kadın oturuyo telefonda arkadaşına yeni evlendiği adamı nasıl boynuzladığını anlatıyo bildiğin parasını yiyo bunları anlatıyo yüzünde en ufak bi utanma yok amını sikeyim.
  yine aynı şekilde bi şehirler arası yolculukta emniyet kemerlerinizi takın diye uyarı yapıldı bi emice var yaşlı başlı yanında tamhinimce yeni evlendiği bi karı var ondan genç adam sonuçta yaşlı ve emniyet kemerini takamadı adamı rezil etti sen nasıl bi aptalsın emniyet kemerini takamadın vs. şeklinde. yemin ederim benim yüzüm kızardı gittim taktım, dedim abla bak ben genç yaşımda yeri geliyo takamıyorum yaşlı başlı adama niye bağırıyosun dedim. seni ne ilgilendirir diye bağırdı. bi bok diyemedim amk. emcenin surata baktım yerin dibine girmiş.
  daha akraba vb. olayları anlatmadım bile. düşünün bu ülkedeki kadınların sahip olduğu gücü. hiç bi bok yapmadan hiç bi başarıları olmadan hepsi para sahibi. senden benden iyi geçiniyo, hepsi anasının babasının prensesi benim yazları bokun püsürün içinde çalışmaktan götüm çatlıyodu. şimdi hiç bi bok yapmayan götü boklu kezbanlar benden iyi hayat sürüyo.
  varsın sürsünler.
  son olarak bunca şeyden sonra gece bu saatte kod yazıyorum, gece gündüz tek derdim kodlama üzerine kendimi geliştirmek. kafama bir çok elektronik-yazılım ve arge projeleri var. olurda ilerde çok zengin olursam şöyle nordik ülkelerde 5-6 tane ilik gibi hatun almayı düşünüyorum. eğer zengin olmayacaksamda en ufak şekilde şu ülkedeki bi kadınla 30sn. bile kaybetmem.
  kesinlikle ve kesinlikle şu ülkede ki herhangi bir kadın ile evlenmeyin. bırakın evlerin aldıkları binlerce liralık kedi köpeği besleyip hayvansever ayağına yatsınlar. ben sokaktaki köpekler için para biriktirip besleyip bu ülkedeki götlek kezbanlardan kat kat mutluyum.
  saygılar.

  edit: imla.

  edit2: arkadaşlar yorumu ben yapmadım sadece siteden buraya kopyala yapıştır yaptım. yorumu yapan kişi sonradan silmiş yazdığı yazıları.
 • %100 katılmıyorum ama büyük oranda katılıyorum söylediklerine. zira, kafayı çevirip bakınca adamın anlattığı gibi kadın grubu ülkenin %90’ını oluşturuyor. %10’luk kısım hariç söylediği her şeye katılıyorum. vasıfsız kadınlarla dolu ülke ama her şeyi hak eden de onlar oluyor nedense. garip...
 • evet turkiyede kadin'a pozitif ayrimcik var. cunku hepizin anasi bacisi var.
 • biraz haklılık payı olsa da fazla genelleme yapması yanlış olan yorumdur.

  çok karamsar olmayın gençler.
 • alkışlarla yaşıyorum’un 2007 den beri üyesi olarak katılıyorum neden mi kadınlara haksızlık ediliyor mu? evet bu duruma denk geldiğim zaman destek veriyorum ancak aynı durum erkekler için geçerli değil herhangi bir yerde bir erkek kadın tarafından mağdur veya linç yediğinde kesinlikle aynı tepki verilmiyor. ata erkil bir toplumda yaşıyoruz ancak maddi konular haricinde kadın erkek eşit.

  eklemek istediğim diğer konu benim gözlemlerime göre orta yaşlı veya genç kadınlar feminist söylemler veya feministliği savunuyor ise emin olun ekşideki tartışmasını yaptığımız (bkz: kadınların piç erkekleri tercih etmesi) başlığındaki erkekler ile takılıp sonra bütün erkekler aynı mottosunu savunmakta.
 • hep demişimdir dünyanın en zor şeyi türk erkeği olmak.
 • şu ayrımları parası olan olmayan şeklinde yapmayıp saçma sapan kadın erkek öğretmen doktor türk kürt şeklinde yaptıkça sömürü düzeni devam edecek.
  paran varsa kadın da olsan kralsın erkek de.mesela para olsa o metrobüs de ne işin var. sen kadınları hep varoş olmakla suçluyorsun ya sen yeterli para seviyesine bı gelsen bak nasıl değişiyor şekiller markalar bakımlar. memleket hatunlarinin dünyada kimseden geri kalmayacağını anlarsın.
  ha bu arada sabaha kadar kod yazarak 5-6 norveçli kadınla beraber olunsaydi emin ol iskandinavya hindistan'ın bir eyaleti olmuştu.
 • ilk paragrafdan sonrasını okuyamadım çok fazla cinsiyetçilik söz konusu
  bahsettiği siteye ben üye iken belki de bu çocuğun altında bez vardı.
  sen inşaatlarda beden gücüyle 3000? kazanıyorsun eziklediğin kadın da beyin gücüyle 3000? kazanıyor sonucuna bakacaksın aslanım çalıştığın inşaat şirketinin yönetim kadrosuna iyi bak mühendislerine mimarlarına falan
  en az 1 kadın göreceksin!
  bu farkları da göz önüne alacaksın
  nerden mi biliyorum?
  bir kadın mimar beni bakkala gönderiyordu benden de yaşça küçüktü bu kadın.
  girdine tepeden bakınca da sen alkışlarla yaşıyorum cu falan değil bildiğin imcicisin
  edit: söz konusu suser ay sitesinden yorumunu silip kaçmış orada kasmayı durdurmuşlar burada da kasılmamalı bence
 • hepsine katılıyorum. dostum bizi nordik e götür.
 • yapılan tespitlerin genelleme dahilinde yapılması yanlış ama görünen köy de kılavuz istemez. dünya üzerinde; insan hakları, kadın hakları ve hayvan hakları var iken erkekler için çıkarılmış özel bir hak listesi yoktur. yine de bu tür söylemlerin kadın düşmanlığına neden olmaması için genelleme yapmadan söylemek gerekirse, ülke üzerinde yaşayan bir çok hatun kişişi böyledir.