şükela:  tümü | bugün
  • lanet olsun her şeye diye uyanıyorsanız güzel bir kahvaltı yapıp bu saçmalığa bir son verebileceğiniz sabahtır. alkolü bırakın, yeni ve güzel bir sayfa açın.
    bu yaptığınız şey ile en azından dil ve mide kanseri olma ihtimalinizi kat kat azaltırsınız.
  • alınan alkolün cinsi ve miktarı, kişinin bünyesi, yorgunluk durumu ve uyumadan içilen su gibi temel faktörlerin direk etki ettiği sabah.
    5 bira içip uyursanız, sabah kalktığınızda muhtemelen bir şey değişmeyecek, hatta iyi bir uyku çekmiş olarak uyanacaksınız. bu 5 duble rakı ise, hmmmmmm . houston we have a problem...
  • kusma yoksa bas agrisi vardir. ikisi de yoksa sahanedir.
  • alka seltzer ile her şeyin daha güzel olabileceği sabahtır.
  • bir cumartesi gecesi ardından daha iyi anlaşılan ama bir hafta sonra yine aynı şekilde yaşanacak sabah.
  • bazı geceler yaptığım saçmalıkları hatırlamamdan gelen pişmanlık dışında fiziki olarak bende hiçbir değişiklik veya acı yaratmayan sabahtır. çare su arkadaşlar, içmeye başlamadan önceki 1 saat içinde 1 litre su tüketin sabaha hiçbir şey kalmıyor. ha bir bardak içki bir bardak su da içebilirsiniz fakat ona hile yapmak deniyormuş, alkolün etkisini azalttığı için.

edit: ikinci seçenek sabah hala sarhoş olunursa içmeye devam etmek kademe kademe azaltmak sayılabilir. iş yerinde veya okulda yapılması tavsiye edilmeyen bir yol tabi.
  • başağrısı, aç bir karın ama yemek yeme isteğinin olmaması, uyumak istemek ama uyuyamamak, keyifli bir akşamın mutlulugu ile dolu karmaşık bir ruh hali.
  • her seferinde saat 10 da bilemedin 11 de zınk diye uyandığım sabahtır. istersem de, çok geç yatsam da alkol alınca uyuyamıyorum ben. rakı ya da şarap içtiysem bir litre suyu gözümü açar açmaz dikiyorum kafaya. üstüne de mis gibi bir alka seltzer çaktın mı aydınlanıyorsun zaten. kesinlikle kahvaltıda ayran içilmesi gerekir ayrıca, insanın içini temizler. dün gece ben ne bok yedim diye düşündüğüm zamanları geçeli çok oldu lakin baş ağrısı ve mide yanması yüzünden bir daha bu kadar çok içmeyeceğim, bok vardı bu kadar içecek dediğim sabahlar sanırım hiçbir zaman bitmeyecek. insanlar pazartesi sendromu yaşar ben üstüne bir de pazar sabahı sendromu yaşıyorum. hoş değil tabi ama içip bir de üzerine sapıtmadan eğlenebiliyorsa insan varsın ertesi gün muşmula gibi uyansın. o kadar da olur yani.
  • kim ne derse desin bana göre uykusuzluğa bire bir çözüm. abartmadıkça ve uyumadan da su içince mis gibi uyuluyor. sabahı da gayet güzel uyanılıyor.
  • sabah su içince midedeki rakı tekrar sarhoş olmamıza neden olur.