• iki yüzlü cahildir. sanki geri kalan 11 ay günah değilmişçesine edebiyat da yapar. iç anadolu yöresinden olması kuvvetle muhtemeldir.
  • bunun kadar iki yüzlü cahil bir tip daha yoktur heralde. neymiş ramazanda içmek çok günahmış, sanki normalde en büyük günahlardan birisi değilmiş gibi, geçiniz efendim
  • saygı duyuyor en azından
  • bunun birde instagram hikayesinde geri sayım başlatan tipleri türedi, sanki askere gitmiş de şafak sayıyor paşam. sorsan 30 gün oruç tuttu iki yüzlü andaval.
  • (bkz: arife sefası)
  • dahil olduğum veritaban, niye iki yüzlü oluyorum, evet normalde alkol alıyorum inancıma göre de günah, fakat ramazan'da alkol alıp double günah işlemek istemiyorum, herşeyin günahı farklı değil mi

mesela küçük bir beyaz yalan kimseye zarar vermeyecek ama söylüyorsunuz ve günah, diğer yandan ciddi bir yalan söylüyorsunuz ve insanların ölümüne neden oluyor, şimdi bunların ikisinin günahı da aynı mı

bunun iki yüzlülükle alakası yok sadece inanç

edit: arkadaşlar niye sövüyorsunuz, ulan gidip herkesin fikrine saygı duymak lazım, herkes kendine müslüman yazıp duruyorsunuz orda burda bana niye sövüyorsunuz

edit1: arkadaşlar entrylerimi okumak istemek istemiyorsanız beni engelleyin lütfen, zira ben engellemekten yoruldum, bu ne hayasızlık; ramazanda su içti diye adam dövenlerden farkınız yok, kişilere fikirlere saygınız yok
  • oruç tutuyordur. herkesin inancı kendine. hayat eleştirmeyince daha güzel.
  • size ne? insanların hayatıyla uğraşmayı ne zaman bırakacaksınız acaba
  • ramazan haricindeki aylarda tuborg kirmizi , efes ekstra içiyordum ;
    son 1 aydır alkol oranı daha düşük miller içiyorum.

iyi niyetten kazanır miyim
  • benim bu.

şuan iftarı bekliyorum ama bugün bayram için yaptığım zulayı görmelisiniz.

ramazanda içmiyorum diğer 11 ay devam.

ayrıca cahillikle ne alakası var ? neyin ne olduğunu biliyoruz ama şimdilik böylesi işimize geliyor.

bir siz akıllısınız
hesabın var mı? giriş yap