şükela:  tümü | bugün
  • feci bi $ey, gecilmemeli..

madem ki ben yapiyorum tanimi ve hatta ilk ornegin de sahibi benim; $udur alkol e$igi..

i$yerindeki arkada$tan intihaldir ki belli bir miktar ictikten sonra artik agzindan tala$ yuvarlasalar bile hissetmeksizin iciyosun..

budur
  • adamin ocagina incir agaci dikebilir, freeshop dan almiyosa o ickileri..
  • bana göre birden fazladır.
    ilk eşiği geçtiğinizde güzelleşirsiniz, sonraki eşiğe vardığınızda ise durmazsanız bu güzelliğiniz infilak eder.

işte bu ikinci eşikten sonra götüyle içme faslı başlar ve burada da kişiler; kendi kendine zıbaran ve etrafındaki insanların huzur ve keyfinin anasını belleyip belaya dönüşen olmak üzere ikiye ayrılırlar. bu bela olan tipler, mantığın tamamen yok olduğu, ertesi gün hiçbir şeyin hatırlanmadığı ya da hatırlansa da hafiften yüz kızartmak bir yana hatırlanınca yerin dibine girmek isteyecekleri şeyler yaşayabilmektedirler.

işin bir boyutu da içki içen insanın içme sıklığı ile içtiği zamanlarda çıkardığı arızanın birbirine oranıdır; her içtiğinde ortalığı duman eden, mantığını tamamen kaybetmiş hali ile beyin hücrelerinin uzun zamandır amına koyduğunu belli edenlerden uzak durunuz, arkadaşlığınız varsa tez zamanda kesiniz.
    bu acımasızca görünebilir belki ama şunu aklınıza getirin: her allahın günü içen ama adam gibi içip vakti geldiğinde ortamdan uzamasını ve gidip yatmasını bilen insanlar vardır. bu insanlar da akşamcıdırlar, içmeyi severler ve ama etraflarına zarar vermezler; ellerine bir bıçak alıp onu bunu deşmeye, duvarlara yumruk ya da kafa atmaya, sizi komşularınıza ve diğer yakınlarınıza rezil etmeye, telefon kulübelerinin camlarını kırmaya, kadınları dövmeye, aracı ile "bir şey olmaz olum, ne tırsıyon." mantığıyla hız limitlerinin üzerinde araç kullanıp bir sürü canlının hayatını tehlikeye atmaya kalkışan insanlardan farklıdırlar bunlar.

ellerinde kadeh ya da bardakları ile pencereden dışarıyı seyredip hüzünlenenlerden ya da dostuyla laflayanlardan, ya da barda zil zurna olana kadar içip şarkı söyleyerek ayrılan, eserlerini şarabın rengi ile süsleyen, sendeleyen, bu yüzden birine çarparsa kabahatinin farkında olup fazla uzatmadan özür dileyip yoluna devam eden insanlardır. dikkat edin, aralarındaki fark ciddidir ama içmeyen insanların bunu ayırd etmesi güçtür.

alkollü içkileri sıkça içen ve hemen her içtiğinde mantığını, tutarlılığını etrafına zarar verecek kadar kaybeden insanlardan uzak durun, bırakın kaderlerine karar verdikleri gibi devam etsinler; emin olun daha önce o insana yardım etmeye çalışan dostları kıçlarını yırtsalar da başaramadılar, emin olun o insancık daha önce de binlerce defa söz verdi hem kendine hem de kendisini düşünenlere, emin olun sizin tahmin ettiğinizden çok daha fazla defa pişman oldu yaptıklarına ve de özellikle şundan emin olun: sizden ve sizin gibi ona yardım etmeyi düşünenlerden bu kişinin çaldığı zaman ile dünyada, çevrenizde, yardımı hak edecek başka bir sürü insan evladına yardım edebilirsiniz.

içmek, dağıtmak, ağlamak, zırlamak, bağırmak, haykırmak, sitem etmek, şikayet etmek, coşmak, kahkahalar atmak, sendelemek, yamulmak, sokakta sızmak bana göre her insanın hakkıdır ve bunlar yaşanmaya değer şeylerdir ama sizi bu halde gören birinin sizden tiksinmemesi için usanmak ve uslanmaksızın kafası her güzel olduğunda etrafına zarar verenlerle, annesine, babasına, karısına, sevdiklerine ve dostlarına hayatı zehir edip duranlarla bir tutmaması için bırakın bu dümbükler kendilerini kendi başlarına sonlandırsınlar. dışlayın, uzak durun, özellikle yalnızlık ve anlaşılamamak gibi temel ve sabit nedenlerle içkiye başvurmalarının hiçbir sike yaramadığını ya anlasınlar ya da zaten tükenmiş bünyeleri en azından çevre temizliği adına ortadan kalksın.
  • zamana ve miktara bağlı bir kaç eşik vardır. ilk başlarda, başınızı yastığa koyduğunuzda başınızı döndüren eşik. belli bir zaman sonra daha çok içmeye başlamışsanız bu eşik ortadan kalkar. artık hiç bir koşulda başınız dönmez. dilin dolanma eşiği vardır, bunu farkettiyseniz molaya ihtiyacınız vardır. epey zaman ve miktar sonra filmin kopma eşiği vardır, bu eşik bile kendi içinde türlü türlüdür. başta ayrıntıları hatırlamazsınız, sonra bikaç şey hatırlarsınız, sonra da hiçbir şey hatırlamazsınız. film bir yerde kopmuştur, gece yaşadıklarınız zihninize kaydolmamıştır. aman eşiklere dikkat!
  • bendeki versiyonu fazlaca düşen eşiktir. bir zamanlar ağır vücut çalışırken 1 tane 70lik içkiyi tek başıma kendime alıp zevkle içerken şimdi o sporu bıraktıktan sonra bir 35lik rakıda amı götü dağıtır hale geldim.. aslında üzücü bir yerde ama daha ekonomik oldum :)
  • sahip olunan kapasitedir. kişiden kişiye farklılık gösterir.
  • yasal olarak 50 promildir.
  • içtikçe yükselir , yaşlandıkça düşer.
  • bende olmayan eşik, sarhoş olamıyorum arkadaş, kendi kabullenmemem değil arkadaşlar da kabul ediyor bunu, ilginç.