şükela:  tümü | bugün
  • bu benimdir. ve benim gibi milyonlarca türk vatandaşı da böyledir. cuma günü herkese hayırlı cumalar dileyen, zamanı gelince bayramlarda bayram namazına giden akşamında alkol alan. elinden geldiğince fakirlere yardım eden, kurban kesen, din ile alay etmeyen, edenleri eleştiren, yolda gördüğü her türlü canlıya yardım eden ama eziyet edeni eleştiren şikayet eden, fikir özgürlüğünü savunan ama bunu dalga geçme küfür etme ve birisini aşağılama boyutuna getirmeyi savunmayan, geceleri eşiyle eğlenen, arkadaşlarıyla publarda içen, haftanın 6 günü çalışan diğer günlerde çocuğuna zaman ayıran bizlerdir. peki bu hayatın neresinde hata var ? evet müslümanım, evet islamı kendi hayatımda yeri bu şekilde. elimden geleni yapmaya çalışıyorum. ama hayatın bana verdiği dengeler ve istemeden seçtiğim bir hayatta en güzel şekilde yaşamaya çalışıyorum. kimseyi kırmadan. peki ben cehenneme mi gidicem ? sanmıyorum veya bilmiyorum. ama tek bildiğim şey var o da elimden geleni yaptığım. türk tipi müslümanlık budur işte. biz boşnak göçmeniyiz. benim dedem rakı içtikten sonra abdest alıp namaz kılarmış. bu noktada pek de herşeyin değişmesi pek de mümkün değil. önemli olan niyet.