şükela:  tümü | bugün
  • ön not: bu enrty kimsenin kalbini kırma amacı gütmüyor. fakat bu tür "bir yaratıcının varlığı" gibi felsefi bir konuda farklı düşünüyorum. bence insanın günlük işlerine burnunu sokacak bir tanrı yok. varsa mantıklı bir açıklama, buyursunlar. ______

allah gezengenleri yaratacak, kütle çekimini, gezegenlerin orbital hareketlerini hesaplayacak, sonra havayı, suyu, dünyayı yaratacak; içine ağaçlar, meyveler, hayvanlar koyacak. topraktan bedene can verecek..

sonra nedense hepsine değil de sadece belli topraklarda doğan ama "alkol içen" kullarına cennetin kapısını kapatacak. hee amk hee..

biri ayinde şarap kullanır, öbürü şarap içene kafir der. bu ne tezattır?

kusura bakmayın bu kadar aciz, bu kadar insan odaklı bir yaratıcı fikri safsatadan ibaret.

tanım: içi boş bir inanç.
  • islama göre olmayan gerçekliktir.

"her insan ölümü tadacaktır. kıyamet günü, ecirleriniz size mutlaka ödenecektir. cehennem ateşinden uzaklaştırılıp cennete sokulan kimse artık kurtulmuştur."(âl-i imran, 3/185)

yani alkol tüketen insanlar günahlarının bedelini ödedikten sonra cennete gidecektir.
  • zerre kadar umrumda olmayan gerçeklik.
    eğer alkol içmeyen şimdiki müslümanlar sırf namaz kılıp alkol içmedikleri için cennete gideceklerse ben cayır cayır yanmayı kabul ediyorum.
    derim soyulsun yanmaktan, etim kemiğimden düşsün ama şimdiki müslümanlarla aynı yerde olmayayım.
    ben kabul ediyorum.
  • (bkz: holy şirk)
  • "ahmet eşşek gibi çalışıyor" bu cümlenin sadece ilk üç kelimesinii alırsan anlam bozulur ve direk ahmet'e hakaret etmiş olursun. ne iş yaparsan yap, neyi savunursan savun amaen başta dürüst ol! bir bütün halinde incelenmesi gereken şeylerin bir kesitini alıp çevirirsen dürüstlüğün tartışılır.

1-içki içen de cennet'e gidecek fakat bedelini ödedikten sonra.
    2-islam sadece dünyanın bir bölgesi için olan bir din değil, evrenseldir.
    3-islam inancına göre hristiyanlık aslı bozulmuş bir dindir. yani uygulamaları ve söylemleri gerçekten sapmıştır.
    4-islama göre tanrı yarattığına parçasını katmaz, bu sofilik-tasavvuf dediğimiz kültürün islam diye bize yutturulan bir kısmıdır.

ilk 3 madde için kaynak: o hiç okumadan işinize gelen cümleleri anlam bütünlüğünden çıkarıp yorımladığınız (bkz: kuran)
    4.madde için kaynak: (bkz: michael sikkofield)(bkz: din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenim) ve ayrıca (bkz: götüm)
  • cennet uğruna hayatın tadını çıkaramayanların dert edeceği gereksizlik.
  • biz içenler cennete giremeyeceğiz de, siz çalanlar, din tüccarlığı yapanlar, adamlarını kayıranlar, onlar mı girecek? dediğim entry.
  • içerde bedavaysa salaklık olur zaten.
    tanım: sakızlardan çıkan bunları biliyor muydunuz bilgisi gibi başlık.
  • alkol içilmez kullanılır.

not: alkol kullanmıyorum, ama bunun cennete gidip gitmeyeceğim konusunda bir fark yaratacağını da düşünmüyorum.