şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alkolun cesidine gore degiskenlik gosteren, ozellikle raki soz konusu oldugunda icmeyen kimseler icin kabusa donusebilen koku.
  • aşırı alındığında bir gün sonrasında bile hissedilebilecek ve kullanana bile kötü gelebilecek bir koku.
  • tekel bayiinden alisveris yaparken saticinin iliklerine kadar isledigine bizzat sahit olabilinecek koku.
  • aslinda kokusuzdur. icinde cozulen materyele gore yeryer anason yeryer uzum ,kestane mese kokar.
  • panzehiri için:

(bkz: vivident extra)
  • otobüste hemen fark edilir. kokuyu takip edersek cebinden beyaz leblebileri düşüren bir amcayı ya da camdan hülyalı hülyalı bakan beyaz bir kadını görebilirsiniz.
  • yakında para edecek bir şey .
  • fazla alkol alınan bir gecenin sabahında ellerden bile gelen kokudur. psikolojik olduğunu sanıyordum.
  • bugun 2 mojito ictim. bir problem olmaz sanıyordum. ailem içkiye inanılmaz karsi. annem karşılamaya geldi beni. ne hikmetse ağzın ne kokuyo senin bi üfle bakiim dedi (icine mı doğdu nedir, hayatta yapmaz) hayatı boyunca hic alkol icmemiş annem, cin kokuyorsun sen dedi. ben tabi salaga yatıp, cin mı, o ne falan dedim. (bkz: sictin, sivama bari)
    sonra tabi beyin o an hızlı çalıştı biraz. bir iki sey uydurdum da. gelip koklicak bi daha diye gotum gotum korkuyorum. (bkz: gg olcak sey vallahi) bir daha da eve gelecegim gun icki içersem iki olsun.
    belirtmeden geçemeyeceğim bir nokta, 3 dayım var. annem ailesiyle yaşarken 4 erkek her gece cilingir sofraları kurulurmuş. aslan sutu eksik olmazmış masadan. e anneme de tiksinti gelmiş. de simdi anlamadığım ulan aslan sutu dedik, cin nerden çıktı be ablacim?!
    yoksa?
  • sabah servise bindiğimde kusturacak kadar kötü kokan leş şey.
    tamam biz de içiyoruz ama şoför abicim şişenin dibine düşmeseymişsin.

gerçekten bindiğimde o kadar kötü kokuyordu ki, bir de kesinlikle ter kokusuyla falan birleşmiş iyice iğrenç olmuş. o yolculuk bana bitmedi.

bir gerizekalı arkadaşımızın şoförü savunması da ;
    ingiltere'de yaşayanlar içmeye alışkınlar, her akşam yemeğin yanında mutlaka bir kadeh içerler. nerden biliyorum dersen kuzenlerim orada yaşıyor onlar da öyle.

lan ablacım sen de bir siktir git.