şükela:  tümü | bugün
  • piyasada konuşulan durum. yeni yıl* ile birlikte hayatımıza girmesi beklenen yeni düzenleme.

yeni yıl ile birlikte 12:00 ile 06:00 arasında alkol satışının yasaklanması bekleniyor.

ceket altında şarap taşımaktan harap olmuş bedenler için bir umut ışığı.

akp döneminde kör edip şaşılığa şükrettirmiştir.

artık nasıl bir yokluk içindelerse imamın müezzinin maaşlarını ödeyeceğiz kardeşler hiç merak etmeyin. yeter ki kaldırın şu yasağı.

edit: kaynak soran arkadaşlar için bir çok tekel bayii ve efes dağıtım ağında konuşuluyor. yakın zamanda belki gazetelere de konu olur da istediğiniz cinsten kaynak ayarım ama şimdilik bu.

özet: kaynak götüm
  • çok satılsın çok vergi alalım derdindeler
    yasağı komple kaldırsalar ne olur
    alacak para mı var amk
  • ben hep elli liralık içtiğimden...
    yok lan o öyle değildi galiba.

ben hep boğma içtiğimden ilgilenmediğim gelişme. (bkz: tiniraki)
  • (bkz: chp'lilere şirin gözükme hamleleri)

insanların alışkanlıklarını bozuyorsunuz, sonra bunu bir lütuf olarak sunuyorsunuz. sizi cehape bile kurtaramayacak.
  • millet rüşvetleri, hırsızlıkları ancak içerek unutabileceği için yapılan düzenlemedir.
    ama bilmelidirler ki morfinde verseler kokoda çektirseler yapılanlar unutulmayacak!
  • gündem karıştırmalı en atatürk'çü benimcilik şeysi.

(bkz: ama yol yaptılar)
  • (bkz: kesme işaretinin suçu ne?)

zaten ilk başta yasağın olması tam gerizekalılık. toplam vergi gelirinin %1.7 gibi bir oranı ötv
    adı altında sadece ve sadece alkollü içeceklerden geliyor. kaynak

vergideki asıl amaç, gelirden elde edilen paranın bir kısmının devlete aktarılması ve sosyal, ekonomik, altyapısal, vb gereksinimleri gidermektir. şimdi şu tabloyu incelersek gelir vergisinin ikinci sırada kaldığını ve giderden alınan bir uydurma ve geçici verginin 1. sırada olduğunu görebiliriz. bu olay anca muz cumhuriyetinde gerçekleşebilecek bir hadise.

yani sonuç olarak; adam vergide 1. kaleminde düşme gerçekleşince hemen yasakta düzeltmeye gidiyor. sözüm ona dinci bunlar, alkolün içilmesini destekleyen uygulamaya imza atıyorlar.

bu hafta devlet kademesinde gördüğümüz fırıldaklık da bunların başka bir özelliği. bir sözünüzün arkasında durun bari. reza bir, alkol yasağı düzenlemesi iki, sırada ne var?

ha dur! kk belgelerle kanıtlarsa istifa ederim denmişti. istifa edilmeyecek sanırım. *
  • siz hiç saat 10 a kadar içip de 10'dan sonra yeşilaycı olan birisini gördünüz mü? amaç alkol içen bireyleri rahatsız etmek, tekellere baskıda bulunmaktı. gayet başarılı sistem işledi. el altı satışlar patladı. birçok bakkal alkol satışını bıraktı. 100 tl lik rakının 71 tl si vergi olunca satması tatlı geliyo tabi devlete. saati 12 ye alınca piyasasının hızlanacağını biliyor. eksik de olsa doğru olacaktır. gündem değiştirmek için kullanıyorlarsa vay hallerine. alkolü yasaklasanız bile bu gündem değişmez artık geçmiş olsun
  • işsizlik ve parasızlık had safhada. kim bunlara vergi ödeyecek? 2 saat daha alkol sattırırsa zafer çağlayanın ve adı sanı bilinmeyen yüzlerce, binlerce avenenin hortumladığı paraları çıkarırlar belki.