şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dedem)
  • dünyanın en pahalı ve yavaş internetine,yarısı etil alkolden yarısı vergiden oluşan fahiş fiyatlı alkole muhatap olmuş erkektir.düğününde kendisine parliament takarsanız sevinecektir.

(bkz: 10 liraya sigara mı olur amk)
  • tunç devrinden günümüze artık ithal edilmeyen erkektir.
  • benim lan bu.
    eskiden barlarda çalmış, barmenlik, garsonluk ne bulduysa yapmış biri olarak alkolden tiksinmiş durumdayım. meslek ve etik icabı facebook kullanmıyorum. sigarayı da üniversitedeyken bırakmıştım.
    hoş, evli bir erkek olarak söylemeliyim ki çok uzun sürmedi keşfedilmem:)
  • facebook da bu listeye girdi ya! dahisiniz!!!
  • alkol, sigara, uyuşturucu, kumar, facebook kullanmayan olarak bir tık arttırılabilir. aslında ''erkek'' vurgusu hatalı burada. ''insan'' demek daha doğru olur. alışkanlıklara göre kategorizeleştirmek bence doğru değil. ben erkeğim ama erkek olmak insana esktra bir özellik katmıyor. özellikle ülkemizde bu erkek vurgusunun toplumu nerelere götürdüğü açıkken. bu toplumsal mesajı da verdikten sonra konumuza dönecek olursak;
    alkol: milyonda bir. yani aramam alkolü. ama arkadaş ortamında, özel bir gün, ekstrem bir olayda hayır demem. o yüzden kullanmış sayılmıyorum.
    sigara: defalarca başladım ve bıraktım. en son askere gidince başladım (can sıkıntısından değil) geldiğim gün tekrar bıraktım. bir daha da ağzıma sürmeyi düşünmüyorum.
    uyuşturucu: her türlüsüne karşıyım.
    kumar: milyonda bir iddaa oynarım zevkine. çok uzun zamandır oynamadım. onun dışında para karşılığı oynanan her türlü iskambil, taş, jackpot, slot vs. karşıyım. çünkü kumar öldürmez süründürür.
    facebook: uzun yıllardır internet kullanırım fakat; facebook, twitter, instagram, snapchat uygulamalarına ısınamadım. facebook'ta sağa sola bakmak için sahte hesap kullanırım fakat kendi ad soyadım ile aktif değilim.
    halimden memnunum. bunlar olmayınca hiçbir şey kaybetmiyorum.