şükela:  tümü | bugün
 • dopamin ve serotonin depolarının alkol tarafından sömürülmesi sonucu alkol alınan günün ertesinde yaşanan hadise. mutsuzluk, boşluk ve sarhoşken yapılan normal şeylerden duyulan pişmanlık ile kendini gösterir. yeniden alkol alınmasıyla sorun hızla ötelenebilir.
 • her pazar nerdeyse aksatmadan yaşadığım ne sikime bu kadar içiyorum diye kendimi sorgulamama sebep olan ve yaklaşık 1 hafta süren duygusal buhran. hafta içi sıkıntı olmuyor 2 duble içip keyfine bakıyorsun ama hafta sonu illa bokunu çıkartmak gerek.

  edit: uzun zaman sonra oylanmış. bu vesile ile artık o kadar çok içmediğimi, ayda bir belki iki defa ve sadece hafta sonları çakırkeyif olana kadar içtiğimi belirtmek isterim. bu entryi yazdığım zamanki sorunları artık yaşamıyorum. hayat böyle daha güzel. tavsiye ederim.
 • telefonun sim kartını söküp, internet bağlantınızın kablosunu koparıp, dış dünyayla bağlantınızı kesebildiğiniz ve bir başınıza içebildiğiniz sürece en aza indirgenebilecek; yegane karakteri ayılınca duyumsanan derin pişmanlık ve abartılı coşkunluktan duyulan utanç olan berbat ruh halidir.
 • aglaya aglaya uyumanin da etkisiyle ortaya cikan durumdur.

  mutsuz olmasaniz bile sizi depresyona sokabilecek guctedir.
 • oncesinde yasanan depresyondan daha kotudur. hatta oncesinde hali hazirda bunyede mevcut depresyonu korukledigi icin berbat bir durumdur.
 • bir gece bir genç kör kütük sarhoş olur.
  ve yola koyulur.mevlana'nın hayır duasını almak için.
  ...
  geceymiş geç saatmiş dinlemez.
  evin kapısına gelir ve kapıyı çalar.
  mevlana'nın talebeleri kapıyı açarlar.
  gence ne istediğini sorarlar.

  genç:

  "mevlana'nın hayır duasını almak için geldim" der.

  talebeleri:

  "şuanda hocamız istirahat halinde ve saat çok geç.
  daha sonra gel"derler.

  genç ısrar eder ve "illa onun hayır duasını şimdi alacağım yoksa gitmem" der.

  inat eder ve gitmez.

  hz. mevlana gürültüleri duyar ve uyanır.

  gelir kapıya ve "ne oluyor, nedir bu gürültü" der.

  talebeleri cevap verir:

  "efendim sizin hayır duanızı almak için gelmiş bu sarhoş bizde istirahatte olduğunuzu ve daha sonra gelmesini söyledik" derler.

  mevlana şu cevabı verir talebelerine:

  o gecenin bu vaktinde bizim yolumuzu bulmuş gelmişken, hem de kör kütük sarhoşken, siz hangi ayık kafayla onu geri göndermek istersiniz !

  kıssadan hisse: bu devirde sarhoşlara bile dua edecek mevlana'yı zor bulursunuz. o yüzden dikkat edin derim.
 • sırasıyla alka seltzer, sedergine ve türk kahvesi alımı ile atlatılabilir.
 • positive drinking ile arasında çok ince bir çizgi vardır. eğer sabaha kadar içip yattıktan sonra en geç öğlen 1 gibi uyanabilirseniz gün ışığını kaçırmaz kahvaltının ardından bir gündüz birası faaliyetiyle gününüzü über kılabilirsiniz. ancak saat 5'lere 6'lara kadar uyursanız uyandığınızda bayaa mutsuz, amaçsız ve sefil hissedersiniz.
 • (bkz: miskinlik)