şükela:  tümü | bugün soru sor
  • herkesin yaşam tarzına saygılı olunan bir ülke olduğumuzdan, en kısa sürede açılacağını düşündüğüm nokta. bir biraya on lira vermek istemiyoruz. en azından şampanya patlatılıp, üstümüze köpüğü sıkılsın, ona da razıyız.

https://i.hizliresim.com/7aq85v.jpg
  • budweiser de olursa tadından yenmez.
  • kota olursa kötü. iki shot tekila için bir buçuk km sıra çekilmez.
  • (bkz: muharrem ince ve tunç soyer'li rakı masası)

chp iktidar olursa cehennemde kuracağı satış mekanları. yeni icraat.
  • 3 bira kotası olmasın. soğuk olsun biralar. baştan söyleyelim arkadaşlar olacaksa adam gibi olsun.
  • portföyde mutlaka beck's olsun.
    (bkz: lütfen efes)
  • keşke dediğimiz ama olmayacak tanzim satış noktasıdır.

zira sebze-meyvede aracı-komisyoncu derken fiyatlar artıyor da;
    alkolün fiyatını artıran zaten devlet.

tanzim satış noktasına gerek yok, vergi almasınlar yeter.

bunu yaparlarsa sokaklarda quasimodo gibi "bana rakı verdi." diye gezerim.

(bkz: bana su verdi)
  • iki kuruş ucuza alacağım diye çomar gibi kuyruğa giremem.

tanım: faydalanamayacağım satış noktalarıdır.
  • torku bira satılacaksa desteklediğim eylem.
  • gökhan özbek önermiş, kesinlikle katılıyorum.
    evet arkadaşlar, bu devlet benzinden, arabasından, konutuna, beyaz eşyasından, etine, en sonunda da sebzesine kadar herkesi düşündü. ama bizim gibi arada da olsa demlenen adamlara zırnık yok. 70'lik rakı 140 tl, bira 10 tl, 30'a aldığın şarabı köpek bile içmiyor. bırak dışarıyı, evde bile rakı balık hayal oldu. e biz de vergi veriyoruz, biz de halkız. o kadar vatantaşı düşünüyorsan bize de kıyak çek. aç bir alkol satış tanzim çadırı bizde faydalanalım. tamam kişi başı en fazla 3 tane 70'lik limiti olsun, bira 6'lı, şarap da aynı şekilde 3 şişe. kur kadıköy'e, kızılay'a çadırları, biz de bekleyelim, biz de memnuniyetimizi dile getirelim. emekli hacı dayı yanda soğan, patlıcan alsın, biz de yan tarafta rakımızı alalım. eminim ki bizim kuyruktaki arkadaşlar daha insancıl olurlar. irfan değirmenci' nin sebze kuyruğunda tartaklanması gibi bir durum kesinlikle olmaz. 31 mart' a kadar devlet büyüklerimizden biz de iyi niyet, hoşgörü bekliyoruz.