şükela:  tümü | bugün
 • katıldığım bir gerçek..

  lanet olası fetorallerin ve paralellerin aklına uyup her fırsatta alkollü içeceklere zam yapan hükümet; ucuzlat artık şunları lan.. sizin yüzünüzden fakir fukara içecek şey bulamıyor, bulsa da yanına meze alamıyor aç kalıyor. sayenizde gayrımeşru içki imalatçıları zengin oldu.. prohibition era'ya az kaldı..

  edit: daha yeni gördüm. başlık başıma kalmış ya la..
 • mini eteğin türban kumaşından daha ucuz olduğu gerçeğini nasıl açıklayabilirim.
 • bir büyük ile katıldığım önerme. içerken hep bunu düşünürüm.
 • alkol kullanan biri değilim fakat bunu düşünene kadar her okula zorunlu mescitle, ayakkabı kutularindaki parayla, vergi kaçırmayla , ihaleye fesat karistirip elde edilen parayla,sonracimaa baslarindaki turbani kubbe gibi yapip altlarında son model benzinli arabayla gezen ablalarimiza giden parayla ulkede fakir kalmayacağıni unuttuk sanrim
 • doğru olan söylemdir. eğer makarna ve kömürün nasıl dağıtıldığını araştırırsanız, altından alkole ödenen akıl almaz vergilerin çıktığını göreceksiniz.
 • alkole giden paraya çok sayıda fakir doymaz. yanlış bir önermedir. zira alkol esasen ucuz bir mamüldür. alkolden alınan vergiyle dünyalar doyar ama bak. ülkede aç kalmaz. ama o verginin nereye gittiği malum. sahipleriniz zengin oluyor içilen alkolle gelip burada ötmeyin bari. bırakın içelim (zıkkımlanalım) daha ne istiyorsunuz. ha madem ki fakirleri çok düşünüyorsunuz o zaman bulundukları duruma bi eğilin bakalım neden fakirmiş adamlar.
 • altlarında range rover'ları, kafalarında vakko türbanları ile florya'da villalarda oturan, hükümet yandaşlığından götürdükleri ihaleler yüzünden kazandıkları parayı arapların balı başından dökmesi misali abuk şekilde harcayan görmemiş kırolara bir zahmet dert olmasın alkole giden para. ulan sizin yüzünüzden zeytinburnu gibi fare ve çingenelerden başka birşeyi çağrıştırmayan bir semtteki sikimsonik rezidansta en ucuz daire fiyatı 800bin dolar. araplar demişken.. dubai'ye, doha'ya filan gidin de çok sayıda fakirin doyması için gerekli paranın sizin müslüman aleminde nasıl sokağa döküldüğünü görün. alkolmüş.. al götüne sok o alkolü, rahatlarsın, hanzo!