şükela:  tümü | bugün
  • içkinin tadını çıkara çıkara ölmektir. ne para pul dayanır ne de karaciğer.

(bkz: atın ölümü arpadan olsun)
    (bkz: ukteydi doldurdum)
  • tek bir cümle ile açıklanan durum. "eğer ki artık tek başınıza içmeye başlamışsanız, alkolik olmuşsunuzdur."
  • şu günlerdeki halimden yola çıkarak alkolik olmakla ilgili şu çıkarımda bulundum;

"alkolik olmak için alkolü sevmeye gerek yokmuş; sevmek yeterliymiş."
  • ''hayat kötü değil, sizin içkiniz bitmiş.''
  • ergen dimağların özenerek bahsettiği hadise. yarım şişe efes'te kafanın güzel olmasının etkisi vardır tabii ki.
  • benzer kişilikteki insanların başına gelendir. zorluklarla başa çıkamayan, sorumluluklarını ağır bulan, gündelik hayatın getirdiklerine bile katlanamayan, acı eşiği (ruhun acısıdır kastım) düşük insanların seçtiği yol. daha doğrusu böyle insanlar için seçilen yol diyeyim, çünkü dediğim gibi sorumluluk alamadıkları için kendi yollarını seçebildikleri de söylenemez. savruluyorlar öyle görünmez bir güçle (tanrı değil, bilinçaltı ve evet aslında tanrı). velhasıl, acı olmalı.
  • en büyük belirtisi sabah kalkar kalkmaz alkol almaktır.
  • kısmen, az buçuk kendi üzerimde kıyısından geçerek deneyimlediğim ve çevremdeki birkaç yakın insanda gözlemlediğim üzere kesinlikle içilen miktarla bir yere kadar alakalı olduğunu gözlemlediğim durum.. bütün olay alkolün verdiği gevşeme ve gevşemeyle birlikte kendini daha iyi ifade ederek hayatın sıkıcılığından bir süre de olsa kurtulmanın verdiği eğlenceli hisle alakalı.. yani "su gibi akıyo bildiğin kibin diiil" olayı asla değil.. olay tamamiyle kendini alkol ile ifade etmeye başlama eşiğinde yatmakta..
  • vücudun alkol almadığında yoksunluk belirtileri göstermesidir, kötü bir şey tabii.
  • valla zor bi şeydir bence.
    ama ben öyle kısa bir sürede alkolik olunabileceğini sanmıyorum. her gece alkol alıp sızmak farklı, alkol almadan uyuyamamak farklı.