şükela:  tümü | bugün
 • arkadaşlarla yapılacak bir aktivitede sorun çıkarabilecek sevgilidir. alkolik olmayan tarafın arkadaşlarına rezil olma hissiyatı ile birlikte insanı çileden çıkarırken neden bu insanla birlikte olduğunu sorgulamaya başlatır insana. ayrıca gecenin sonunda sızıp kalacağı için bütün hayallenmeleriniz içinizde patlayacaktır. *
 • olan tarafın ayrı olmayan tarafın ayrı zorlandığı durumdur. sizin kıyamadığınızın kendine hergün kıymasına şahit olmanızdır. ne tam kalmanız, ne de gidebilmenizdir. çok zordur çok..
 • amk alkoliklleri
  daha yeni alkolik sevgilimden ayırıldım. 2 yıl bekledim evleniriz yeşilleniriz diye. göte giren şemsiye misali açılmadı.
  ağladım yalvardım olmadı. hiç bir alkoliğe ben mi alkol mü demeyin cevap siz olamazsınız,tecrübeyle sabittir.
  adam gitti tedavi gördü 1 kere başardı,tekrar başladı o başlayınca siz hayatına girdiniz ve hayatınızın azına sıçtı. etmeyin. bunlar her parayı alkole yatırır, yediğiniz yemek gözüne batar çünkü o parayla o daha fazla içebilir.
  yeri gelir ağlar bıktım artık içmekten diye sonra tabi ki bırakmaz.
  çocuğum olursa bırakırım der bok bırakır sakın kanmayın.
  bütün arkadaşlarını,ailesini,sevgilisini alkol için kullanır durur etmeyin #bipolarsevgili deneyimini alkolizimle taclandırdım. ben malım siz yapmayın.
 • alkolik bir sevgili ile beraber olmak * dünyanın en leş ilişkisini yaşamaktır.
  eğer kendisi dipsomani ise bir anda gözünden düşer dünyanın en umursanmaz nesnesi olarak bulabilirsiniz kendinizi.
  içki şişesini eline aldıktan bir kaç gün sonra amonyak kokusuna aşina olur o koku ile yaşamayı öğrenir bütün diğer kokuları unutursunuz.
  randevulaşmak zordur. çünkü ya gelmez, içmeye dalmış kafayı kırmıştır, ya da içmeye başlayacaktır kafayı kırmaya karar vermiştir.
  içmediği vakitler de melek olan sevdiceğimizin, kanına alkol karıştığı an içinde ki hyde açığa çıkar ve 5 ay önceki bir olayı 5 saat içkisine meze yapar.
  içirmemek için uğraşmak, akıntıya kürek çekmek gibidir. 5 dk arkanızı döndüğünüz an elinde alkol ile bulabilirsiniz.
  ayda yılda bir keyif için içiyorsanız sizi biradan bile soğutur. keyiflenmek için bile içmek istemezsiniz.
  velhasıl zordur, uğraşmaya değmez, alkolizm derecesi anlaşıldığı an en yakın kavşaktan dönülerek uzaklaşmak gerekir.

  edit : kuralları ve ahlak anlayışı kendine göre doğrudur.size göre yanlış hatta herkese göre yanlış olan bir şey ona göre doğru olabilmekte ve bu şekilde davranmaya, uyarılarınıza rağmen devam etmektedir. ama aynı şekil bir davranışı siz gösterdiğiniz de hemen saldırmaya ve bu yağtığınızın ne kadar yanlış bir şey olduğunu sıkılmadan saatlerce anlatır.
  tekrar hatırlatmakta fayda var velhasıl zordur, uğraşmaya değmez, alkolizm derecesi anlaşıldığı an en yakın kavşaktan dönülerek uzaklaşmak gerekir.
 • hayattan soğutur.

  alkol alan ile alkoliklik ayrı şeylerdir yalnız, önce bunu ayırt edelim ve sonrasında neden bu kişi ile yollarınızın hiç birleşmemesi gerektiğini anlatalım.

  hemen her gece içecek ve saçma sapan konular yüzünden tartışacaksınız. işin kötüsü laf da anlamayacak, tüm çabalarınız boşa çıkacak, o sarhoşluğunu üstünüze kusacak. bu durum bir yerden sonra boka sarıp sizin de sinir krizleri geçirmenize neden olacak.

  "içince yanında olmam" demeyin. olacaksınız. olmazsanız ertesi gün "beni yalnız bıraktın" diyerek trip yiyeceksiniz. ha akşam tartışmışsınız, ha sabah... yine farkeden bir şey olmayacak ve kendinizi anlamsız tartışmaların içinde bulacaksınız.

  hemen her planınızı onun içmesine göre yapmak zorunda kalacaksınız. bu alkoliklerin genelde bir saat aralığı vardır ve o saat aralığında içmeyi tercih ederler. örneğin her akşam 19.00-21.00 arası... bir yerde güzel vakit geçirirken saat 18.30 oldu mu "hadi kalkalım" tepkisiyle karşılacaksınız ve sizinle geçirilen güzel bir vaktin alkolden daha değersiz olduğunu iliklerinize kadar hissedip üzüleceksiniz.

  sevdiceğinizin gözünüzün önünde erimesine karşı elinizden hiçbir şey gelmeme çaresizliğinizi yaşayacaksınız. çünkü alkoliklerin çoğu alkolik olduğunu asla kabul etmezler. binaenaleyh tedavi olmazlar. bıraktırma çabalarınızın hepsi boşa gider. bırakacağım der, şimdi der, bu son der, bir dahaki ay der... ama bırakmaz. bu sonların sonu gelmez.

  sarhoşken ettiğiniz tüm kavgalar, ayıkken yaşadığınız tüm hayal kırıklıkları sizi sevgilinizden soğutacak ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. sonuç olarak ayrılacaksınız.

  o yüzden hiç başlamayın. sonradan farkettiyseniz hemen de ayrılın. evet zor, ama ilerde daha zor olacak ve daha fazla yıprandığınızla kalacaksınız. keşke diyorum ben de şimdi... keşke alkolik olduğunu farkettiğim anda hatta alkol kullandığını (bu kadar tahmin etmemiştim) söylediği anda toz olsaydım.
 • haftada 2-3 bira içmek sizi alkolik yapmaz gençler şova girmeyin
 • alkollüyken söylediğini sabah reddetmesi şeklinde hergün tekrarlanan saçma sapan olaylar sonunda ağzınıza sıçar sizin. oysaki siz onun sevgilisi değil arkadaşınızdır gözünde sabahları tabi. ama geceleri size kendini bırakmak ister, size belki ilerde şiirler yazabileceğini söyler. arkadaşlar böyledir işte.